Jump to content
Sign in to follow this  
leech

Ile pijecie? ;)

Recommended Posts

Zauważyłem, że im bardziej wciąga mnie warzenie tym więcej, że tak powiem "testuję" swoje wyroby. Mam obawy czy to nie jest pierwszy poziom alkoholizmu ;) Piję +- 3 piwa dziennie ale gdybym się nie kontrolował to pewnie jeszcze te 3 więcej z przyjemnością bym skonsumował. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że uzależnienie zależy od indywidualnych preferencji, silnej woli i ogólnie od kondycji psychicznej. Skoro pytasz - piję średnio 2 piwka dziennie bo na tyle wyrabiam z produkcją. Żadnych negatywnych oznak uzależnienia niezauważyłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze wszyscy mówią o uzależnieniu. Ale nie uzależnienie jest największym problemem picia alkoholu. Tutaj na tą chorobę ma wiele czynników wpływ.

Gorszym problemem jest negatywny wpływ na nasze ciało. Wiele chorób jest połączonych z nadmiernym spożyciem alkoholu. Dlatego zaleca cię picie nie więcej niż 3-4 unitów dziennie przez męższczyznę i 2-3 unitów przez kobietę. Do tego zaleca się 2 dni bez alkoholu.

1 unit = 10g czystego alkoholu

 

Czyli piwo 500ml 5,5% alkoholu = 2.8 unitów

lekki ale 500ml ok 3.7% = 1.9 unitów

Share this post


Link to post
Share on other sites

.........................................Do tego zaleca się 2 dni bez alkoholu....................

 

Na rok??? czy na miesiąc??? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest dobre towarzycho, to 3 lub 4 piwa spokojnie :) A teraz jak co roku (odkąd zacząłem pić piwo) Wielki Post bez jakiegokolwiek alkoholu :) Statystycznie odhaczę te 2 dni tygodniowo bez alkoholu na cały rok :D Jest całkiem niezły film "Czy za dużo piję?", gdzie pokazują nie tylko naukowy punkt widzenia na ten problem, lecz również jak ludzie podchodzą do alkoholizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedno piwko w dniu kiedy mam wolne od pracy, czasami dwa w weekendowy dzień. Często sobie odpuszczam kiedy mam wolne bo nie mam ochoty na piwo, czasami mam to idę do piwniczki i coś sobie wybiorę. Raczej nie zdarza mnie się pić dzień za dniem - aż tak dużo wolnego nie mam ;) Zdaję sobie sprawę, że jak uruchomię nalewak to na jednym piwie może się nie skończyć ;) Nie trzeba myć butelek to i łatwiej nalać kolejne piwo ;)

Edited by 19Mateusz87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.