Jump to content
Sign in to follow this  
leech

Ile pijecie? ;)

Recommended Posts

Zauważyłem, że im bardziej wciąga mnie warzenie tym więcej, że tak powiem "testuję" swoje wyroby. Mam obawy czy to nie jest pierwszy poziom alkoholizmu ;) Piję +- 3 piwa dziennie ale gdybym się nie kontrolował to pewnie jeszcze te 3 więcej z przyjemnością bym skonsumował. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Myślę, że uzależnienie zależy od indywidualnych preferencji, silnej woli i ogólnie od kondycji psychicznej. Skoro pytasz - piję średnio 2 piwka dziennie bo na tyle wyrabiam z produkcją. Żadnych negatywnych oznak uzależnienia niezauważyłem.

Po pierwsze wszyscy mówią o uzależnieniu. Ale nie uzależnienie jest największym problemem picia alkoholu. Tutaj na tą chorobę ma wiele czynników wpływ.

Gorszym problemem jest negatywny wpływ na nasze ciało. Wiele chorób jest połączonych z nadmiernym spożyciem alkoholu. Dlatego zaleca cię picie nie więcej niż 3-4 unitów dziennie przez męższczyznę i 2-3 unitów przez kobietę. Do tego zaleca się 2 dni bez alkoholu.

1 unit = 10g czystego alkoholu

Czyli piwo 500ml 5,5% alkoholu = 2.8 unitów

lekki ale 500ml ok 3.7% = 1.9 unitów

.........................................Do tego zaleca się 2 dni bez alkoholu....................

Na rok??? czy na miesiąc??? :roll:

Jak jest dobre towarzycho, to 3 lub 4 piwa spokojnie :) A teraz jak co roku (odkąd zacząłem pić piwo) Wielki Post bez jakiegokolwiek alkoholu :) Statystycznie odhaczę te 2 dni tygodniowo bez alkoholu na cały rok :D Jest całkiem niezły film "Czy za dużo piję?", gdzie pokazują nie tylko naukowy punkt widzenia na ten problem, lecz również jak ludzie podchodzą do alkoholizmu.

Ja jedno piwko w dniu kiedy mam wolne od pracy, czasami dwa w weekendowy dzień. Często sobie odpuszczam kiedy mam wolne bo nie mam ochoty na piwo, czasami mam to idę do piwniczki i coś sobie wybiorę. Raczej nie zdarza mnie się pić dzień za dniem - aż tak dużo wolnego nie mam ;) Zdaję sobie sprawę, że jak uruchomię nalewak to na jednym piwie może się nie skończyć ;) Nie trzeba myć butelek to i łatwiej nalać kolejne piwo ;)

Edited by 19Mateusz87