Skocz do zawartości

Drożdże Safale S-04 - nie chcą pracować


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj zrobiłem swoją 7 warkę, a 4 z zacieraniem Robiłem Dry Stouta. Drożdże nie chcą zastartować. Zrobiłem rehydrytację zgodnie z wiki (http://tinyurl.com/7qvswjj). Trzymam w 20 stopniach Czekać? Co można zrobić?

Edytowane przez jurek12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedwczoraj zrobiłem swoją 7 warkę, a 4 z zacieraniem Robiłem Dry Stouta. Drożdże nie chcą zastartować. Zrobiłem rehydrytację zgodnie z wiki (http://tinyurl.com/7qvswjj). Trzymam w 20 stopniach Czekać? Co można zrobić?

 

sprawdzałeś pianę czy tylko bulgadełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karczmarzu - kolega jurek nie robił startera, on tylko uwadniał drożdże. Ciekawe, czy odpaliły?

 

 

Nie zauważyłem żadnych wychyleń co do czasu wystartowania, każda warka z 4 warek po 12h "dmuchała" rurkę :) Dodam, że już choćby z S-33 tak się nie dzieje, ale to tylko pokazuje, że S-04 to prawdziwe strongmeny wśród drożdży ;)

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiki.piwo.org/Foreign_Extra_Stout_%28Stout_Opalenicki_II%29,_Andrzej_Smyk_%28anteks%29

3 lata po terminie 1/2 saszetki wsypana na pianę po napowietrzeniu, piwo 15blg

Drozdże były w lodówce, czy w temperaturze pokojowej. W pudełku z rupciami (temp. pokojowa) znalazłem saszetkę s-04 z terminem 01 2008, miałem ją wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu nie wystartowały. Ale chyba wiem co się stało. Kadż zostawiłem w pokoju niedaleko okna, a moja kochana małzonka zdjęła zasłony do prania (powiesiła takie same :-) więc od razu nie zauważyłem, i kadź była wystawiona prze parę godzin na słońce, które świeciło przez okno.Co prawda w pokoju było 20 stopni, ale bezpośrednie słońce mogło podnieść temperaturę na tyle że drożdże mogły zginąć. Warka do wylania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu nie wystartowały. Ale chyba wiem co się stało. Kadż zostawiłem w pokoju niedaleko okna, a moja kochana małzonka zdjęła zasłony do prania (powiesiła takie same :-) więc od razu nie zauważyłem, i kadź była wystawiona prze parę godzin na słońce, które świeciło przez okno.Co prawda w pokoju było 20 stopni, ale bezpośrednie słońce mogło podnieść temperaturę na tyle że drożdże mogły zginąć. Warka do wylania?

nie, te drożdże będą działać nawet do 40°C +

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, i pisał Elroy opisz jak wygląda brzeczka, po jakich oznakach uważasz że nie wystartowało, czy sugerujesz się bulgadełkiem czy innymi oznakami fermentaji. Jak na razie to informacje od Ciebie są żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek12345 Podaj wiecej konkretow. Jaki 'litraz' warki, jakosc i ilosc zadanych drozdzy itp.

O ile faktycznie nie ma zadnej aktywnosci, wyglada na to, ze zadales martwe/zbyt nieliczne/slabe drozdze.

 

Nie sprawiaj wrazenia, ze forumowym kolegom zalezy bardziej niz tobie :)

Podaj wiecej szczegolow, bo czas leci. Szkoda tylko twojego czasu i energii (zyciowej).

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu nie wystartowały. Ale chyba wiem co się stało. Kadż zostawiłem w pokoju niedaleko okna, a moja kochana małzonka zdjęła zasłony do prania (powiesiła takie same :-) więc od razu nie zauważyłem, i kadź była wystawiona prze parę godzin na słońce, które świeciło przez okno.Co prawda w pokoju było 20 stopni, ale bezpośrednie słońce mogło podnieść temperaturę na tyle że drożdże mogły zginąć. Warka do wylania?

 

Bez przesady o ile stopni ci mogło podnieść temp. warki ?: 0,5 °C - 1°C max. A sądzę że w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedwczoraj zrobiłem swoją 7 warkę, a 4 z zacieraniem Robiłem Dry Stouta. Drożdże nie chcą zastartować. Zrobiłem rehydrytację zgodnie z wiki (http://tinyurl.com/7qvswjj). Trzymam w 20 stopniach Czekać? Co można zrobić?

Warzyłeś 24 lutego - trochę dni już minęło.

Napisz coś więcej, w ilu stopniach zacierałeś, czy robiłeś próbę jodową, jaka gęstość, ewentualnie wstaw zdjęcie jak koledzy piszą. Spróbuj napowietrzyć brzeczkę http://www.wiki.piwo...rzenie_brzeczki, zrób na boku szybki test fermentacji (FFT).

 

Używałem ostatnio tych samych drożdży do IRA - długo się ociągały z wystartowaniem (36 godzin), ale jak już się namnożyły to ruszyły to pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otworzyłem bo nie bulkało dalej :-). Warkę robiłem z zestawu BA na 20 litrów, według przepisu dostarczonego z zestawem, a więc dodałem słód pale (Weyermann) do wody o temp. 69st, i trzymałem 45 min w temp 67 st, próba jodowa negatywna, dodałem słód Carafa i jęczmień palony, trzymałem 10 min w temp 72 st, potem do 76 i filtracja. Wyszło 12,3 Blg.. Drożdże S-04 - rehydrytacja w temp. 27 st, zaczęły pracować, dodałem do warki, kiedy ta miała temp ok 23 st. Trzymam w temp 20 st. Poniżej zdjęcie. Jak otworzyłem, podejrzanych zapachów nie wyczułem - pachnie jak piwo :-), ale jak chciałem powąchać ok 10cm nad płynem to mnie zatkało - nie zapachem, ale chyba dwutlenkiem węgla, bo zatyka ale nie śmierdzi :-). Pracuje to czy nie? I dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-)

post-1904-0-83724000-1330435499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już raczej ci nie zabulka bo z tego z widzę to już masz chyba po burzliwej. Świadczyć o tym może ten ślad drożdżowy naokoło wiadra, resztki piany i zapach co2. Zmierz blg, powinno być znacznie niższe niż na początku. Potrzymaj jeszcze kilka dni niech dofermentuje potem przelej na cichą lub butelkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.