Jump to content
zbylon

Słodownia Malteurop - dawny Baltic Malt

Recommended Posts

Właśnie dostałem informację, że za jakiś miesiąc dostępny będzie na stałe w tej słodowni słód pszeniczny.

Jeśli będzie takiej jakości jak pilzneński, to palce lizać :)

Dziwną mają swoją stronę. Szukam asortymentu i znaleźć go nie mogę.

Pamięta ktoś jakie mieli ostatnio ceny i minimalne zamówienia?

Cena słodu pilzneńskiego to 2,8zł/kg. Kupowałem już worki 20-30kg.

Dostępny jest jeszcze słód karmelowy.

Jakość tego słodu jest znakomita. Przypuszczam, że może to potwierdzić paru użytkowników tego forum.

Z tego co pamiętam to przy większych ilościach możliwe upusty.

Jak tylko będę wiedział cos więcej o słodzie pszenicznym to dam znać.

Jutro będę warzył piwo wyłącznie na słodzie z Malteurop. Nie wiem jeszcze tylko czy dodam karmelowego czy zasypię 100% pilzneńskiego.

Dotychczas wychodziły mi świetne piwa na tych słodach.

Może jakieś sugestie ?? :)

4kg slodu jasnego 200g karmelowego Zacieranie na wytrawnie. Tak ok 66-67* przez 60 minut. Chmiele polskie jak Marynka na goryczke i Lubelski na aromat w miare duzo. Piwo powinno byc raczej gorzkie i srednio mocno aromatyzowane lubelskim. Fermentacja neutrtalnymi drozdzami takimi jak US05, Notty itp. Nagazowanie tak z 100-120g cukru na 20L

Właśnie dostałem informację, że za jakiś miesiąc dostępny będzie na stałe w tej słodowni słód pszeniczny.

Jeśli będzie takiej jakości jak pilzneński, to palce lizać :)

Świetne wieści zbylon! :) Nie mogę się doczekać! Jak przyjdzie wiosna biorę w ciemno wór :)

Byłem dzisiaj na zakupach ale nie w Gdańsku tylko w Godziszewie (15km obok Tczewa).Pilzneński po 2,80zł a karmelowy jasny po 3,00zł. Ilości dowolne. Przedstawiciel Malteurop prowadzi sprzedaż "detaliczną". Dowiedziałem się , że pszeniczny będzie za 2 tyg. Będą też produkować pilzneński wędzony. Jeżeli są chętni służę kontaktem.

Gdzie to jest w tym Godziszewie? to jakiś sklep ? duzo maja na miejscu jeśli to sklep?

ul.Młyńska 4 (dawny młyn), konfekcjonują słód w worki po 50kg dlatego można na miejscu kupić dowolną ilość

bardzo fajna cena, szkoda, że tak daleko mam. Po (mam nadzieję chwilowym) wyschnięciu źródełka w Strzegomiu cierpię na niedosyt.

Ale 50kg. na raz - super. Szkoda że nie bliżej i nie narzekajcie, bo drogo nie jest.

Po (mam nadzieję chwilowym) wyschnięciu źródełka w Strzegomiu

Co się stało ze źródełkiem??

Prowadzą sprzedaż wysyłkową ?

Co się stało ze źródełkiem??

nie znam szczegółów, ale na chwilę obecną nie produkują pilzneńskiego. W rozmowie kobieta nie była w stanie (nie chciała/nie mogła) powiedzieć kiedy produkcja znów wystartuje.

Co do ceny tego słodu, to przebitka w stosunku do ceny ze sklepów jest 100 %

Jest możliwość wysyłki słodów. Pytałem w zeszłym tygodniu. Bardzo fajni ludzie.

nie znam szczegółów, ale na chwilę obecną nie produkują pilzneńskiego. W rozmowie kobieta nie była w stanie (nie chciała/nie mogła) powiedzieć kiedy produkcja znów wystartuje. Co do ceny tego słodu, to przebitka w stosunku do ceny ze sklepów jest 100 %
W rozmowie z tą Panią zapytałem o pszeniczny, skoro nie będą robić pilzeńskiego to co? Stwierdziła że robią jakieś próby z pszenicą właśnie. Myślę że strategia koncernu idzie w stronę specjalizacji mniejszych słodowni na niszowe słody, a większych na bazowe. Rynek słodów zaczyna dostrzegać zapotrzebowanie na mniej popularne acz potrzebne słody dla mniejszych specjalistycznych browarów. Jeśli dobrze myślę, to oby tak dalej.

Jejski ty jak z nimi rozmawiales to ci powiedzieli ze nie beda robic pilznenskiego? a inne np. monachijski, wiedenski, carapils czy tylko pszenice. Jak macie jakies naiary na nich jakis telefon lub @ to podajce.