Skocz do zawartości

Słodownia Malteurop - dawny Baltic Malt


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki kolegom za cenne info.rozumiem że zamawiając duże ilości każdy ma śrutownik.?

bez względu na ilość słodu Malteurop nie oferuje usługi śrutowania, sprzęt trzeba mieć lub pożyczać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak a`propos, oni w Gdańsku nie mają przy słodowni jakiegoś sklepiku?

 

 

Sprawdzone osobiście w lutym 2014r

 

Nie mają sklepiku, nie sprzedają już drobnoustrojom, jak my piwowarzy.

Edytowane przez panta_rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam, szukam numeru tel. bezpośrednio do słodowni Malteurop, czy ktoś takowy posiada? Znalezienie tego numeru jest niesłychanie trudne

Jeśli dobrze pamiętam, to przesyłając zapytanie do słodowni otrzymałem info, że jeśli chodzi o detaliczny zakup, żebym się kontaktował z przedstawicielem, numer ten sam, który podawał w tym temacie arek-lin, 601602672.

Nie wiem czy jest jeszcze aktualny, namiar dostałem w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

No to więcej informacji o słodowni: http://www.piwo.org/topic/18300-nowy-sklep-malteuropshoppl-gda%C5%84sk/

 

Wprowadzili sklep detaliczny  z darmową wysyłką: http://malteurop.shop.pl/

 

Jak jakość tych słodów może ktoś coś więcej powiedzieć? Budex widzę, że trochę ich użyłeś już zadowolony jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to więcej informacji o słodowni: http://www.piwo.org/topic/18300-nowy-sklep-malteuropshoppl-gda%C5%84sk/

 

Wprowadzili sklep detaliczny  z darmową wysyłką: http://malteurop.shop.pl/

 

Jak jakość tych słodów może ktoś coś więcej powiedzieć? Budex widzę, że trochę ich użyłeś już zadowolony jesteś?

Miałem worek tego słodu. Wychodziła mi troszkę niższa wydajność niż standardowo. Wydaje mi się jednak, że to nie wina słodu.

Jak spojrzałem w zapiski to warzyłem wtedy głównie polskie IPA chmielone szyszką i mnóstwo brzeczki zostawało w szyszkach (myślę, że czasami nawet jakieś 4l, później chmielenie na zimno i finalnie piwa było mniej)

Nie miałem żadnych dziwnych historii z filtracją, mętnością, czy innymi cudami. Generalnie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedaja slod produkowany nie w Gdansku to mozesz miec racje. Ale produkuja u siebie cos takiego dla kampani piwowarskiej chyba... Napisali ze z polskiego jeczmienia to wydaje sie ze zwyklej suszarni. Cena nie wskazuje ze to cos importowanego. Troche drozszy od monachijskiego

Trzeba kupic i sprawdzic czy jest skarmelizowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też zamówiłem od nich słód, wysyłka bardzo szybka, zamówienie w środę wieczorem, ok. 12 w piątek odebrałem słód.

Słód Pale, słód jak słód, karta ze specyfikacją była pewnie w folii, którą wywaliłem niestety...

Ale przyjmując zaw. ekstraktu jak np. w Optimie, to wydajność liczona po amerykańsku wyszła ok. 85, brzeczka klarowna.

Ogólnie jestem zadowolony, jak nie będę przejeżdżał obok innej słodowni i będzie mi się kończył słód podstawowy to na pewno będę dalej korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też zamówiłem od nich słód, wysyłka bardzo szybka, zamówienie w środę wieczorem, ok. 12 w piątek odebrałem słód.

Słód Pale, słód jak słód, karta ze specyfikacją była pewnie w folii, którą wywaliłem niestety...

Ale przyjmując zaw. ekstraktu jak np. w Optimie, to wydajność liczona po amerykańsku wyszła ok. 85, brzeczka klarowna.

Ogólnie jestem zadowolony, jak nie będę przejeżdżał obok innej słodowni i będzie mi się kończył słód podstawowy to na pewno będę dalej korzystał.

 

 

Panie Michale, wysłałem skan na Pana mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.