Skocz do zawartości

Słodownia Malteurop - dawny Baltic Malt


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Cena słodu pilzneńskiego to 2,8zł/kg. Kupowałem już worki 20-30kg.

Dostępny jest jeszcze słód karmelowy.

Jakość tego słodu jest znakomita. Przypuszczam, że może to potwierdzić paru użytkowników tego forum.

Z tego co pamiętam to przy większych ilościach możliwe upusty.

Jak tylko będę wiedział cos więcej o słodzie pszenicznym to dam znać.

 

Jutro będę warzył piwo wyłącznie na słodzie z Malteurop. Nie wiem jeszcze tylko czy dodam karmelowego czy zasypię 100% pilzneńskiego.

Dotychczas wychodziły mi świetne piwa na tych słodach.

Może jakieś sugestie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4kg slodu jasnego 200g karmelowego Zacieranie na wytrawnie. Tak ok 66-67* przez 60 minut. Chmiele polskie jak Marynka na goryczke i Lubelski na aromat w miare duzo. Piwo powinno byc raczej gorzkie i srednio mocno aromatyzowane lubelskim. Fermentacja neutrtalnymi drozdzami takimi jak US05, Notty itp. Nagazowanie tak z 100-120g cukru na 20L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem informację, że za jakiś miesiąc dostępny będzie na stałe w tej słodowni słód pszeniczny.

Jeśli będzie takiej jakości jak pilzneński, to palce lizać :)

Świetne wieści zbylon! :) Nie mogę się doczekać! Jak przyjdzie wiosna biorę w ciemno wór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj na zakupach ale nie w Gdańsku tylko w Godziszewie (15km obok Tczewa).Pilzneński po 2,80zł a karmelowy jasny po 3,00zł. Ilości dowolne. Przedstawiciel Malteurop prowadzi sprzedaż "detaliczną". Dowiedziałem się , że pszeniczny będzie za 2 tyg. Będą też produkować pilzneński wędzony. Jeżeli są chętni służę kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało ze źródełkiem??

nie znam szczegółów, ale na chwilę obecną nie produkują pilzneńskiego. W rozmowie kobieta nie była w stanie (nie chciała/nie mogła) powiedzieć kiedy produkcja znów wystartuje.

Co do ceny tego słodu, to przebitka w stosunku do ceny ze sklepów jest 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam szczegółów, ale na chwilę obecną nie produkują pilzneńskiego. W rozmowie kobieta nie była w stanie (nie chciała/nie mogła) powiedzieć kiedy produkcja znów wystartuje. Co do ceny tego słodu, to przebitka w stosunku do ceny ze sklepów jest 100 %
W rozmowie z tą Panią zapytałem o pszeniczny, skoro nie będą robić pilzeńskiego to co? Stwierdziła że robią jakieś próby z pszenicą właśnie. Myślę że strategia koncernu idzie w stronę specjalizacji mniejszych słodowni na niszowe słody, a większych na bazowe. Rynek słodów zaczyna dostrzegać zapotrzebowanie na mniej popularne acz potrzebne słody dla mniejszych specjalistycznych browarów. Jeśli dobrze myślę, to oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski ty jak z nimi rozmawiales to ci powiedzieli ze nie beda robic pilznenskiego? a inne np. monachijski, wiedenski, carapils czy tylko pszenice. Jak macie jakies naiary na nich jakis telefon lub @ to podajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.