Skocz do zawartości

koszty produkcji piwa w minibrowarze rzemieślniczym


Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest bardzo złożony. Podstawowe pytanie, to co rozumiesz pod pojęciem "minibrowar". Poza tym jest wiele założeń, które trzeba poczynić dotyczących sposobu kalkulacji kosztu. Jest kilka ciekawych tematów na tym i na zaprzyjaźnionym forum (browar.biz) - poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie faktycznie trudne, bo nawet jeśli weźmiemy ceny surowców to problem polega na tym jakie piwo.

 

Będę wiedział za kilka dni, ale wszystko zależy od wielu czynników. Od cen zakupu surowców, kosztów własnych, czy stosuje się składniki niesłodowe i enzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że płacenie akcyzy od wybitej brzeczki nie do końca jest zgodne z przepisami.

 

No właśnie, to ciekawy temat. Ja nie znalazłem aktów prawnych dotyczących takiego sposobu rozliczenia i nie słyszałem o browarze tak rozliczanym (być może jest), ale wg. dostawcy sprzętu skład jest bardziej opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład zawsze będzie bardziej opłacalny bo nie płacisz za zaniki i płacisz akcyzę w momencie jak piwo opuszcza skład. (poprawcie mnie jeśli się mylę w tej drugiej części)

 

przedpłata ma wady: płacisz akcyzę za zanik, musisz ją zapłacić na początku miesiąca i zawsze jest to parę tysi zamrożone, ale za to dużo łatwiej się rozlicza no i nie trzeba mieć składu podatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład zawsze będzie bardziej opłacalny bo nie płacisz za zaniki i płacisz akcyzę w momencie jak piwo opuszcza skład. (poprawcie mnie jeśli się mylę w tej drugiej części) ...

 

Tak, w momencie wyprowadzania ze składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdaje się, że trzeba prowadzić jakąś buchalterię tego składu?

 

no ba! :D

 

prowadzić książkę przychodów i rozchodów i wypełniać co miesiąc druczki.

 

wszystko nie wykracza poza arytmetykę znaną z PIT i CITów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile piwa (alkoholu) można legalnie sobie wyprodukować? Czy to prawda, że liczy się to na gospodarstwo domowe a nie na głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji, ale jeśli to ja się mylę, to w takim razie mogę sobie legalnie uwarzyć 1000l piwa aby sprawdzić jakie poniosę koszty (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wyobrażam sobie sprawdzania kosztów produkcji w ten sposób).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji, ale jeśli to ja się mylę, to w takim razie mogę sobie legalnie uwarzyć 1000l piwa aby sprawdzić jakie poniosę koszty (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wyobrażam sobie sprawdzania kosztów produkcji w ten sposób).

 

Jest dokładnie tak jak napisałem. Ok - nie schodźmy z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji, ale jeśli to ja się mylę, to w takim razie mogę sobie legalnie uwarzyć 1000l piwa aby sprawdzić jakie poniosę koszty (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wyobrażam sobie sprawdzania kosztów produkcji w ten sposób).

Chyba mylisz pojęcia kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz racji, ale jeśli to ja się mylę, to w takim razie mogę sobie legalnie uwarzyć 1000l piwa aby sprawdzić jakie poniosę koszty (oczywiście czysto teoretycznie bo nie wyobrażam sobie sprawdzania kosztów produkcji w ten sposób).

Możesz uwarzyć i 100000l piwa domowego legalnie. Sprzedać nie możesz. A co za tym idzie nie dowiesz się jaki jest koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 2009 Nr 3 poz. 11

USTAWA

z dnia 6 grudnia 2008 r.

o podatku akcyzowym1)

Art. 47.

1. Produkcja wyrobów akcyzowych określonych w załączniku nr 2 do ustawy oraz

wyrobów akcyzowych innych niż określone w załączniku nr 2 do ustawy, objętych

stawką akcyzy inną niż stawka zerowa, może odbywać się wyłącznie w

składzie podatkowym, z wyłączeniem produkcji:

...

3) piwa, wina i napojów fermentowanych, wytwarzanych domowym sposobem

przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczonych do sprzedaży;

 

Nie ma limitów ilościowych, ale do obliczania kosztów wyprodukowania piwa, nie musisz robić go 1000l wystarczy 10% i przeliczyć.

Do tego dla browaru rzemieślniczego dojdzie akcyza 7,79zł za każdy stopień plato /hl, minus zwolnienie z podatku 30zł/hl, przy produkcji do 20000 hl rocznie. Dodatkowe koszty to energia i woda, której najwięcej pójdzie nie na piwo, tylko mycie. Dojdzie jeszcze amortyzacja środków trwałych i koszt lokalu (najem lub zwrot kosztów budowy). Jeszcze koszty związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej i uruchomienia browaru.

To prawdopodobnie nie wszystko, koledzy, którzy przez to przeszli pewnie jeszcze by coś dorzucili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.