Skocz do zawartości

Przelewanie na cichą


Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze piwo powoli kończy się burzyć :)

I teraz mam dylemat jak to przelać na cichą, żeby nie zassać syfu bo niestety roztwór jest mętny i nie widać co się dzieje w środku. Fermentacja narazie trwała 5 dni i jest ok 3Blg plus jeszcze lekko gazuje.

Nastawiony Coopers Pilsner początkowe Blg 10

 

IMG_20120222_104044.jpg

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że mam się nie przejmować zassaniem syfu będę do tego używał węża silikonowego. Oczywiście czekam aż fermentacja się skończy.

Czy to piwko nie wygląda cudnie ? :D Dzisiaj wziąłem łyczka z probówki i kurcze musze powiedzieć że już nie mogę się doczekać otwarcia pierwszej butelki :D :D :D

Edytowane przez pendzacy_jelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wężyka należy dołączyć kawałek plasticzanej rurki i elegancko zlewa się znad dna.

 

A do plasticzanej rurki dołączyć reduktor osadów (nie mylić z takim do kranika) i będzie jeszcze bardziej elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta rurka z wyjsciem z boku to dobry pomysl. Sluchaj doswiadczonych. Mozna ja kupic w brico marche lub podobnych sklepach. Jak nie masz takowego obok to wez z 10 cm w miare grubego drutu. Z miedzi lubkwasowki wsadz do weza silikonowego na koncowka ktora bedziesz zasysal i wygnij w literke J. Tak by nie blokowac przeplywu ale tez tak zeby wlot do wezyka byl ze 3do 4 cm wyzej od dna naczynia i skierowany ku gorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta rurka z wyjsciem z boku to dobry pomysl. Sluchaj doswiadczonych. Mozna ja kupic w brico marche lub podobnych sklepach. Jak nie masz takowego obok to wez z 10 cm w miare grubego drutu. Z miedzi lubkwasowki wsadz do weza silikonowego na koncowka ktora bedziesz zasysal i wygnij w literke J. Tak by nie blokowac przeplywu ale tez tak zeby wlot do wezyka byl ze 3do 4 cm wyzej od dna naczynia i skierowany ku gorze

 

No właśnie nie bardzo wiem co macie na myśli, nie mam brico tu gdzie mieszkam, ale mam ciastoramy i inne liroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ten wężyk jak jeden piwowar mi go polecił,na początku trochę mi się nie chciało zassać, ale później już poszło sprawnie. Co do szklanej rurki - to jej nie polecam..Lepszy patent będzie jak zamiast tej szklanej przerobisz obudowę z długopisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem baniak z balkonu, piwo ma w tej chwili 2Blg. temperatura spadła do 9,5oC. Przelać to już na cichą ?

 

EDIT: Czy jak przeleję na cichą to też mam trzymać je w niskiej temperaturze ? Czy może być w pokojowej ?

Edytowane przez pendzacy_jelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.