Skocz do zawartości

Własny browar rzemieślniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Coder chciałby stworzyc browar o wydajności od 2000l do 3000l tygodniowo.jesli chodzi o powieszchnie to do zagospodarowania mam jakies 200m2. nie wiem ile pieniedzy kosztuje taki sprzet.z tego co wiem to jadrozszą rzeczą jest kocioł warzelniczy http://winnica.bazarek.pl/opis/1654202/kociol-speidel-200l-braumeister.html nie wiem czy taki jak ten w linku jest odpowiedni i wydajny do moich zalożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder chciałby stworzyc browar o wydajności od 2000l do 3000l tygodniowo.jesli chodzi o powieszchnie to do zagospodarowania mam jakies 200m2. nie wiem ile pieniedzy kosztuje taki sprzet.z tego co wiem to jadrozszą rzeczą jest kocioł warzelniczy http://winnica.bazar...raumeister.html nie wiem czy taki jak ten w linku jest odpowiedni i wydajny do moich zalożeń.

 

Koło 1000 hl rocznie. To mały browarek, wystarczy Ci warzelnia o wybiciu 500l i 8-10 tanków po 10hl, podobny jak ten z filmiku.

Renomowana firma pod klucz zrobi to za sumę rzędu 1 mln, kombinując samemu możesz zbić cenę nawet o połowę, 3/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion??? na tyle mnie nie stać, ale spodziewałem sie ze firmy specjalizujace sie w tym nie robia nic za darmo. rozesalłem zapytania o wstepne koszta do dwóch niemieckich firm ,zobaczymy co mi odpowiedza firmy tto : Kaspar Shulz http://www.kaspar-schulz.de/index.php?article_id=1&clang=0 i Speidel http://www.speidel-behaelter.de/pages/index.php jest jeszcze BrauKon to ta firma ktorej kocioł widac na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem ,ale koszt towaru zalerzy od kosztów jego produkcji . widzac na popularnych stronach cene słodu ( 105 zl za 25 kg) nie liczac juz innych surowców, energii,wodu itp. to cena za 0,5l nie bylaby konkurecyjna . zreszta ile by sie nie liczyło- zycie weryfikuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie z Toba zgodzić ,napewno wiesz wiecej odemniew temacie browarnictwa,ale uwazam ze 5-6 zl za butelke 0,5l piwa to stanowczo za drogo jak na kieszeń przecietnego Polaka. przecież nie inwestuje sie po to zeby samemu pić swoje piwo , na to wystarczy amatorski -domowy sprzet ( oczywiście nie ujmuje tu nikomu kto warzy piwo w domu, bo nie jeden taki "Amator" wie o wiele wiecej niz ktokolwiek inny ) .chodzilo mi tylko o to, ze fajnie jak pasja idzie w parze z trafionym interesem...dzieki za motywujacy wpis,ale nie skorzystam i nie odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarli jesteś dużym chłopcem i wystarczy trochę pomyśleć. Gdyby założenie minibrowaru było tanie i proste to użytkownicy tut. forum otworzyliby już kilkadziesiąt a może i kilkaset "browarków". Poszukiwanie surowców do browaru w sklepach dla piwowarów domowych swiadczy o tym że nie masz "pojęcia o wyobrażeniu" ;) 25kg słodu za 105zł do browaru? A może jeszcze chmiel 10zł za 100g? Musiałbyś sprzedawać piwo 10zł za 0,5l żeby w jakimś rozsądnym czasie zwróciła się inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarli jesteś dużym chłopcem i wystarczy trochę pomyśleć. Gdyby założenie minibrowaru było tanie i proste to użytkownicy tut. forum otworzyliby już kilkadziesiąt a może i kilkaset "browarków". Poszukiwanie surowców do browaru w sklepach dla piwowarów domowych swiadczy o tym że nie masz "pojęcia o wyobrażeniu" ;) 25kg słodu za 105zł do browaru? A może jeszcze chmiel 10zł za 100g? Musiałbyś sprzedawać piwo 10zł za 0,5l żeby w jakimś rozsądnym czasie zwróciła się inwestycja.

 

Całe sedno. To jakiś trollowy zakątek moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.