Skocz do zawartości

Dokładne wymiary głowicy kapslownicy


Karol Mitura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pasjonatów:)

Mam prośbę. Może ten wątek się gdzieś przewijał i jest tutaj na forum odpowiedź ale ja chyba zbyt słabo szukam i brak mi informacji na temat dokładnych wymiarów głowicy kapslownicy. Jako że lubie sam majsterkować i mam możliwości (pracuje w zakładzie gdzie jest porządna narzędziownia) chce sam sobie zbudowac kapslownice stołową. mam już ramę i cały osprzęt z wyjątkiem głowicy do kapslowania. Jeżeli ktośby był tak uprzejmy i zmierzył swoją głowicę i podał tutaj na forum te wymiary byłbym bardzo wdzięczny. Oczywiście pochwalę się wynikami mojego majsterkowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze wypowiedz użytkownika Belzebub

 

Średnica rurki po zewnętrznej krawędzi to 33 mm, ale to oczywiście najmniej ważny wymiar.

Po stronie wewnętrznej w miejscu najniższym, to znaczy tam gdzie się zaczyna (z drugiej strony, jak to widać na załączonym zdjęciu zakończona jest czopem) to 29 mm. i zwęża się ku górze na odcinku ok 8 mm. do wymiaru poniżej 26 mm. (średnica kapsla).

 

 

 

Dobrym rozwiązaniem moze też być kupienie zwykłej kapslownicy młotkowej i użycie jej głowicy w twoim projekcje .

Edytowane przez BrewDogFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Główki do kapslownic śr. 26mm za 5 zł.

http://www.winiarz.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=2626&category_id=8&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=9

 

Te główki są od kapslownic włoskich ale nie od Grifo, głowica ma pasować do kapslownic z oferty winiarza - info podane ze sklepu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.