Skocz do zawartości

Jaki rodzaj koncesji na sprzedaż alkoholu


Rekomendowane odpowiedzi

"Zbiorowe zatrucia" trzeba najpierw udowodnić, bo przecież nie wolno nałożyć kary bez udowodnienia winy. Wymagałoby to udowodnienia złej woli lub niedopełnienia wymogów sanitarnych.

 

Nie jestem pewien, co tańsze.

W tym rzecz, łatwiej (i być może taniej) nałożyć tysiąc głupich przepisów, wykazać swoją przydatność dla społeczeństwa i mieć spokój niż coś udowadniać.

Zresztą taniej rzadko znaczy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład dopalaczy mówi że można ;)

 

I będzie to sporo kosztowało, bo "król dopalaczy" dawno zapowiadał, że nie odpuści. Już wiadomo, że decyzja była bezprawna, więc teraz żont będzie musiał wypłacić odszkodowania z budżetu - czyli z naszych pieniędzy. Cel polityczny "tu i teraz" został osiągnięty, ale jakim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie to sporo kosztowało, bo "król dopalaczy" dawno zapowiadał, że nie odpuści. Już wiadomo, że decyzja była bezprawna, więc teraz żont będzie musiał wypłacić odszkodowania z budżetu - czyli z naszych pieniędzy. Cel polityczny "tu i teraz" został osiągnięty, ale jakim kosztem?

 

Spektakularny sukces medialny i polityczny, a że coś tam się nie zgadzało, oj tam ojtam, nie ze swoich będziemy płacić- tak myślą urzędnicy. Z masochistyczną przyjemnością oglądam cykl "Państwo w Państwie" na Polsacie, system urzędniczy działa jak małpa podcinająca gałąź na której siedzi... Znaczy siedzimy wszyscy, i ta małpa co tnie wie że spadnie na miękkie

 

Przepraszam za offtop

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu trochę, bo jak zrobię 10 warek po 500l, a do sprzedaży nada się jedna, to i tak jak to kolega pisał wcześniej: urzędasy notuja kazdą nastawioną warke, i od tego jest akcyza... 9 warek nadawało by się do wylania (z kolegami:) ) a jedna do sprzedaży, ale i tak kacyza jest za 10 warek. Według mnie powinno byc tak ze warzę, a to co sprzedam powinno być opodatkowane

 

Trzeba było księdzem zostać, warzyłbym i sprzedawałbym bez żadnych przeszkód:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro trzeba zapłacić podatek od rozdanego chleba (piekarz który rozdawał niesprzedany chleb biednym splajtował przez zaległy niezapłacony vat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ta akcyza musi być, to czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego nie można po prostu używać znaków akcyzy naklejanych na butelki tak jak np. w przypadku wódki? Przecież aż się prosi takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zanik 17% i produkcję 100 hl miesięcznie to na przedpłacie tracisz około 1 600 miesięcznie. Przy małych browarach restauracyjnych jest to do przełknięcia, przy większej produkcji to już zaczyna być bezsensowne marnowanie pieniędzy. Ja bym wolał wypełniać tę książkę i dostać te 1 000 więcej do pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że w gorzelniach nie ma składu celnego?

Może i jest, ale skład podatkowy to wymysł Eurokołchozu, więc wcześniej dowodem opłacenia akcyzy była pewnie banderola. Przyznam, że nie wiem jak to dokładnie działa, ale na chłopski rozum tak jest logicznie. Jednak w tym kraju nic nie jest logicznie, więc nie zdziwię się wcale, jak banderola jest tylko po to, żeby ktoś na tym dodatkowo zarobił (wytwórnia papierów wartościowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest, ale skład podatkowy to wymysł Eurokołchozu, więc wcześniej dowodem opłacenia akcyzy była pewnie banderola. Przyznam, że nie wiem jak to dokładnie działa, ale na chłopski rozum tak jest logicznie. Jednak w tym kraju nic nie jest logicznie, więc nie zdziwię się wcale, jak banderola jest tylko po to, żeby ktoś na tym dodatkowo zarobił (wytwórnia papierów wartościowych).

 

banderole są po to żeby łatwo było rozpoznać alkohol bez akcyzy - wódkę i papierosy jest sens podrabiać na lewo - tam można na niepłaceniu akcyzy więcej zyskać niż na piwie.

 

podstawą do naliczenia akcyzy jest deklaracja ile się wyprodukowało wyrobu akcyzowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co produkujesz akcyzowego?

 

prowadziłem browar restauracyjny przez kilka miesięcy.

 

wylanie to ostateczność i nie zdarza się to w browarach. No mogą Ci dokopać bo taki metr sześcienny piwa to takie obciążenie dla oczyszczalni jakie emituje 30 ludzi przez miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to wreszcie jest z ta akcyzą? Tutaj piszesz, że składa się deklaracje, a czytam jakieś straszne rzeczy, że celnik plombuje sprzęt do warzenia i że w ogóle to jest przechlapane.

Pytam, bo szwagier kolegi zastanawia się nad otwarciem browaru restauracyjnego i jest w tym zupełnie zielony - ma za to działający lokal, więc przynajmniej to ma za sobą. Sukcesu mu nie wróżę, ale obiecałem mu powiedzieć mniej więcej jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze procedury uproszczone i status AEO. Wszystko jest do przejścia.

 

Nie ma sensu biadolić, że prawo w Polsce jest jakie jest. Sami wybraliśmy takich reprezentantów do parlamentu to uchwalili takie a nie inne prawo na bazie dyrektyw unijnych. Te też ktoś napisał i to też byli czyiś reprezentanci w parlamencie europejskim. Ktoś z Was też głosował za wstąpieniem Polski do UE.

A skoro jest takie prawo, to albo je zmień, albo się do niego stosuj... jak wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze dla malego browaru przepisy wymagane przez prawo sa ciezkie i upierdliwe. Ale patrzac na wolumin produkcji w Polsce, to te przepisy nie musza byc zle, moga scisle kontrolowac placenie akcyzy przez najwieksze fabryki. Problem polega na tym, ze wszyscy sa wrzuceni do jednego worka i to powinno sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.