Skocz do zawartości

Powitanie, prośba, pytanie :)


eldakar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich piwowarów. Ostatnio zainteresował mnie temat domowego warzenia piwa. Od dawna nie pije wyrobów dużych koncernów, takich jak Lech, Tyskie itp...przerzuciłem się całkowicie na piwa regionalne. Szczególnie posmakowały mi wyroby Browaru Zamkowego : Raciborskie, Pyszne , Twierdzowe...może ktoś miał przyjemność próbować. Jednak wciąż poszukuje nowych doznań smakowych i dlatego tu jestem. Generalnie zacząłem trochę czytać i zaczynam nosić się pomału z myślą zakupu własnego sprzętu. Jednak jest to pewna inwestycja i nie chciałbym żeby okazała się chybiona. W związku z tym bardzo chciałbym najpierw spróbować owych specjałów o których tak wiele tu piszecie. Jestem z Łodzi..., a dokładnie z Rudy Pabianickiej i byłbym bardzo wdzięczny gdybym mógł od jakiegoś pobliskiego piwowara odkupić parę butelek domowego piwa aby przekonać się na własnym podniebieniu czy domowe piwo to jest czego szukam .

 

Pozdrawiam.Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum,

piwa domowego nikt Ci oficjalnie nie sprzeda bo nie wolno.

Możesz jednak zaproponować jakąś wymianę. Domowa nalewka za domowe piwo czy ciekawe zagraniczne sklepowe piwo za domowe itp.

Jakbyś mieszkał bliżej to mógłbym Ci dać coś na spróbowanie.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum,

piwa domowego nikt Ci oficjalnie nie sprzeda bo nie wolno.

Możesz jednak zaproponować jakąś wymianę. Domowa nalewka za domowe piwo czy ciekawe zagraniczne sklepowe piwo za domowe itp.

Jakbyś mieszkał bliżej to mógłbym Ci dać coś na spróbowanie.

 

No tak handlować takimi specyfikami nie wolno...zapomniałem...z wymiany też z chęcią skorzystał....mój wujek Kazimierz produkuje dobra wysokoprocentową "Kazimierówkę" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! Raciborskie rewelacyjne szczególnie ciemne. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości, co do smaku domowego browaru to już Ci mówię (pisze) że jest bardzo dobre, może nie ma tyle % co komercyjne, ale jaka satysfakcja jak otwierasz swoje piwko, chętnie bym poczęstował ale odległość dość spora. Więc życzę udanych warek jak już skompletujesz sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! Raciborskie rewelacyjne szczególnie ciemne. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości, co do smaku domowego browaru to już Ci mówię (pisze) że jest bardzo dobre, może nie ma tyle % co komercyjne, ale jaka satysfakcja jak otwierasz swoje piwko, chętnie bym poczęstował ale odległość dość spora. Więc życzę udanych warek jak już skompletujesz sprzęt

Powiedzieć, że domowe ma 'mało' procent to trochę nieporozumienie. To zależy od stylu (patrz np. RIS lub inne portery - tu niekiedy butelka już człowieka potrafi sponiewierać)

Przekonany jestem, że jeżeli Kolega zrobi własne piwo to już nie wróci do bardzo przeciętnych komercyjnych, a na pewno zmieni się pogląd o tym piwie.

Dawno nie piłem przeciętniaków sklepowych kupionych oczywiście za swoje, bo jako student nie mogę 'patrzeć darowanemu koniowi w zęby" :P

- wyłączyć należy piwa z browarów niszowych, bo tutaj trafiają się perełki niekiedy

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.