Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można coś poprawić, poeksperymentować. Na przykład zmienić drożdże i zobaczyć jaki będzie efekt. jak widać na filmiku, staramy się robić bardzo lekkiego witka. Ale zaczynam się zastanawiać, że polski odbiorca to lubi takie piwa co mają trochę ciała. Może na jesień zrobić bardziej pełne w smaku? Chyba że nam się obnudzi i zrobimy jakiś zupełnie inny styl, a witkowi damy od siebie odpocząć.

 

Jeżeli patrzeć na to co lubi "polski odbiorca" to musielibyście warzyć gniota w stylu tyskim lub podobnym. Moim zdaniem właśnie Artezan i inne Browary z prawdziwego zdarzenia powinny szerzyć wśród motłochu prawdę o innym piwie, o innych stylach i innym wyobrażeniu na piwo jako takie. To tak jak z Guinessem - typowy polski "piwosz" po pierwszym łyku się skrzywi. Dopiero pijąc 3 może 4 Guinnesa zaczyna zauważać, że to się da wypić. A od 10 zaczyna nawet lubić.

A czytałeś watek "Zasadził ci ktoś..." na browar.biz , zagadnienie jest trudne, wielopoziomowe i złożone. :) Ale zgadzam się z tobą w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladales filmiki?

 

Ogladalem i sie pan nie przedstawil albo mi umknelo.Dopiero w tekscie znalazlem ze byl to Hasintus

 

To nie żaden pan, to ja. Chyba Ci jednak umknęło bo coś sobie przypominam, że Kopyr mówił albo pisał: Darko filmuje, Coder filtruje, Hasintus opowiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladales filmiki?

 

Ogladalem i sie pan nie przedstawil albo mi umknelo.Dopiero w tekscie znalazlem ze byl to Hasintus

 

To nie żaden pan, to ja. Chyba Ci jednak umknęło bo coś sobie przypominam, że Kopyr mówił albo pisał: Darko filmuje, Coder filtruje, Hasintus opowiada. :)

 

Nie znamy sie osobiscie wiec wale na "pan" :smilies: Tak w tekscie jest,ze to Ty oprowadzasz. Dzieki za rozwianie watpliwosci :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś watek "Zasadził ci ktoś..." na browar.biz , zagadnienie jest trudne, wielopoziomowe i złożone. :) Ale zgadzam się z tobą w 100%.

 

Teraz już czytałem :D i stwierdzam, że ... a zresztą szkoda tutaj ciągnąć tę bezsensowną dyskusję o chronieniu świętości wolności wypowiedzi klientów :D mam nadzieję, że będziecie trwać w propagowaniu stylów mało popularnych. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już czytałem :D i stwierdzam, że ... a zresztą szkoda tutaj ciągnąć tę bezsensowną dyskusję o chronieniu świętości wolności wypowiedzi klientów :D mam nadzieję, że będziecie trwać w propagowaniu stylów mało popularnych. powodzenia

Dzięki. Chociaż w tych "popularnych stylach" też jest trochę do zrobienia. Marzy mi się taki świeży, chmielony frankoński maerzen, albo pils jakiego piłem w tamtym roku na Braubeviale w Norymberdze. Ale na razie na tym sprzęcie, jakim dysponujemy to nie łatwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie tyle, co dla pierwszej porcji (5 hl)

 

I to wystarcza? Czy dobrze rozumuję, że po 24 godzinach drożdże już są namnożone w ilości wystarczającej na przerobienie drugiej takiej porcji "żarcia" bez zbyt dużego stresu ? Muszę chyba zdobyć jakąś książkę o drożdżach, bo widać wiele jeszcze trzeba się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w relacji Kopyra, że używacie butli 11kg z gazem do podgrzewania kadzi zacierno-warzelnej - ile jej starcza przy takim palniku ?

 

Na ile minut wystarcza taka butla przy takim palniku? :lol: Miałem się o to samo Tomku pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w relacji Kopyra, że używacie butli 11kg z gazem do podgrzewania kadzi zacierno-warzelnej - ile jej starcza przy takim palniku ?

 

Pisali tez o jakims "dopalaczu". Ciekawe co mieli na mysli.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kotłem mamy zainstalowany palnik od paelli, 3 kręgi, największy o średnicy 90 cm, zasilany z 3 butli podłączonych równolegle. Moc tego palniora około 40 kW ale do gotowania trochę za słaby. Dlatego dogrzewamy się dodatkowo palnikiem dekarskim, zasilanym z dodatkowej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

To tylko moje zdanie i nikomu nie chcę zaszkodzić czy złego o tym browarze powiedzieć.

Mi się wydaje, że browar rzemieślniczy powinien warzyć piwo tylko na własne potrzeby do własnego pubu a nie na ogolnodostępną sprzedaż bo to wtedy już jest komercja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.