Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Ahahaha ale sie ubawiiileeem! Witbier jak sama nazwa wskazuje = biale piwo. No ale Sz. P. Poborca Podatkowy znalazl szajke przestepcow! Kolejny dowod jak urzednicy traktuja przedsiebiorcow. Przeciez wszyscy ci drudzy, to potencjalni bandyci i oszusci kabzy Najswietszej RP.

Widac rowniez, ze ww. to pewnikiem jakis Niemiec z dziada/pradziada, ktory we krwii ma Reinheitsgebot! Brawo Panie Naczelniku, jakas premia za to wykrycie sie nalezy? Nooo ja mysle!!Czyzby jakis donosik i slad w papierach jest, wiec nie mozna tego bylo zalatwic jak ludzie? Kocham takich namiestnikow praworzadnosci!!! Sol urzedniczej ziemi!

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to urzędnicy są karani za brak aktywności a nie za nadgorliwość więc dla mnie sytuacja jest zrozumiała aczkolwiek nie akceptowana.... dopóki będziemy mieć takie prawo (dające możliwość dość dowolnej swobody interpretacji) nie za wiele się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę sukcesu. W normalnym kraju media miałyby z tego pożywkę, ale tutaj media reżimowe nie wychylą się.

Zresztą kogo obchodzi jakiś Witbier? Ważne, że Euro było Wielkim Sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, idźcie z tym do mediów. Jak się jeden z drugim będą musieli w imieniu urzędów wypowiedzieć, to im słów zabraknie.

 

Nie zapomnij o tym, że Artezan będzie musiał współpracować z tymi urzędnikami przez cały okres swojej działalności.

 

Z drugiej strony te przepisy są przygotowane dla piwa jasne pełne produkowanego przez gigantyczne zakłady produkcyjne. Zapewne zabezpiecza to interesy państwa w przypadku jeśli komuś do głowy przyszłoby przygotowanie piwa z 99% taniego źródła cukru 1% słodu i syropów aromatycznych i za to zapłacić podatek jak za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News z facebooka:

"Urząd Celny zakwestionował artezanowego witbiera uwarzonego z przeszło 50% udziałem surowców niesłodowanych jako niekwalifikującego się pod piwo."

Współczuję panowie użerania się z Lewiatanem :P i życzę powodzenia, żeby biurokracja więcej wam nie utrudniała działalności...

Nie chcę być złym prorokiem, ale to wróży problemy ze sprzedażą dla lokalu. Z tego co wiem, na piwo jest inny rodzaj koncesji niż na "inne napoje alkoholowe od 4,5%".

Jeżeli lokal ma tylko koncesję na sprzedaż piwa, to ktoś może się doczepić. Wcale bym się nie zdziwił.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News z facebooka:

"Urząd Celny zakwestionował artezanowego witbiera uwarzonego z przeszło 50% udziałem surowców niesłodowanych jako niekwalifikującego się pod piwo."

Współczuję panowie użerania się z Lewiatanem :P i życzę powodzenia, żeby biurokracja więcej wam nie utrudniała działalności...

Czy ktoś może mnie skierować do jakiegokolwiek przepisu, w którym mowa jest o tym, że piwo to napój wytworzony z udziałem co najmniej 50% surowców słodowanych? Poszperałem trochę w Ustawie o Podatku Akcyzowym i w kilku aktach wykonawczych i niczego takiego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć że jak słodu jest mniej niż 50% napój jest wytwarzany z czegoś z dodatkiem słodu. Chociaż jak spojrzymy inaczej to piwo jest wytwarzane z wody z dodatkiem słodu i chmielu.

 

robicie z igły widły - chłopaki się odwołają uda się dobrze nie uda, najwyżej zapłacą te 1500 więcej za 2 warki, a następne zrobią z dodatkiem 5 kg słodu pszenicznego i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moim zdaniem właśnie ten styl jest warty popularyzacji własnie w takiej mozolnej formie, w opozycji do radlera. To dobry przykład jak robią wodę z mózgu koncerny a lud to kupuje. Niezależnie na ile nośny historycznie jest to styl i jak to interpretują organy podatkowe należy dać świadectwo prawdzie (mówiąc kolokwialnie).

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że receptura będzie ewoluować, bo trzeba ciąć koszty, by zacząć zarabiać i mam nadzieje, że wit radlerem nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że receptura będzie ewoluować, bo trzeba ciąć koszty, by zacząć zarabiać

 

Coś ty, to nie ma sensu - doszliśmy do receptury (prawie) idealnej, i naraz mamy to popsuć, żeby zaoszczędzić 32 złote na surowcach?

 

Jeżeli już receptura będzie ewoluować, to tyko w kierunku jeszcze lepszego smaku. A i tak z tego co widze w Witbierze najważniejsze jest dopieszczenie fermentacji i właściwe przyprawienie, żeby złapać balans drożdże/przyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś poprawić, poeksperymentować. Na przykład zmienić drożdże i zobaczyć jaki będzie efekt. jak widać na filmiku, staramy się robić bardzo lekkiego witka. Ale zaczynam się zastanawiać, że polski odbiorca to lubi takie piwa co mają trochę ciała. Może na jesień zrobić bardziej pełne w smaku? Chyba że nam się obnudzi i zrobimy jakiś zupełnie inny styl, a witkowi damy od siebie odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś poprawić, poeksperymentować. Na przykład zmienić drożdże i zobaczyć jaki będzie efekt. jak widać na filmiku, staramy się robić bardzo lekkiego witka. Ale zaczynam się zastanawiać, że polski odbiorca to lubi takie piwa co mają trochę ciała. Może na jesień zrobić bardziej pełne w smaku? Chyba że nam się obnudzi i zrobimy jakiś zupełnie inny styl, a witkowi damy od siebie odpocząć.

 

Jeżeli patrzeć na to co lubi "polski odbiorca" to musielibyście warzyć gniota w stylu tyskim lub podobnym. Moim zdaniem właśnie Artezan i inne Browary z prawdziwego zdarzenia powinny szerzyć wśród motłochu prawdę o innym piwie, o innych stylach i innym wyobrażeniu na piwo jako takie. To tak jak z Guinessem - typowy polski "piwosz" po pierwszym łyku się skrzywi. Dopiero pijąc 3 może 4 Guinnesa zaczyna zauważać, że to się da wypić. A od 10 zaczyna nawet lubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.