Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, ja mysle ze nawet trole raz w roku przemawiaja ludzkim glosem. Ad rem, ja to zywie sie wylacznie komercha. Poczawszy od chleba, wody skonczywszy na szampanie w Sylwestra. Tylko powietrze ktorym oddycham jest niekomercyjne, a nawet zaryzykuje stwierdzenie, ze komunistyczne- bo po rowno i za darmo dla kazdego.

 

Wszystkim trollom oraz piwowarom domowym Wesolych i Spokojnych Swiat!!

A tu się z kolegą nie zgodzę, bo w Wiśle i innych wypoczynkowych KURORTACH pobiera się opłatę właśnie za czysty luft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o fakt połączenia przeze mnie nowego tematu o Herms Franca z tym już istniejącym na forum (http://www.piwo.org/...100#entry180099). Koledze umknęło i wyciągnął dość pochopne wnioski. Ok - koniec offtopicu, bo śmiecimy niesamowicie Artezanowi.

 

Wracając do tematu. Koledzy chyba uwarzyli małe co nieco do niedawno zakupionej beczki. Może wyjść ciekawe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimazy, piekny post, madre slowa. Ale co z tego- suma sumarum, karmisz trola. Podstawowy blad internetowy. Zaznaczam, ze brak odpowiedzi na trolwe posty-zaczepki, kazedmu przychodzi z ogromnym, wrecz , przeogromnym trudem. Nie jest to objaw ignorancji, lecz raczej mietrzostwa kungfu slownego :) Trole zywia sie postami. Na jeden Twoj, maja z 20 nowych. Ignorujac lub zmieniajac temat, bardziej go frustrujemy ;p

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimazy, piekny post, madre slowa. Ale co z tego- suma sumarum, karmisz trola. Podstawowy blad internetowy. Zaznaczam, ze brak odpowiedzi na trolwe posty-zaczepki, kazedmu przychodzi z ogromnym, wrecz , przeogromnym trudem. Nie jest to objaw ignorancji, lecz raczej mietrzostwa kungfu slownego :) Trole zywia sie postami. Na jeden Twoj, maja z 20 nowych. Ignorujac lub zmieniajac temat, bardziej go frustrujemy ;p

To między innymi miałem na myśli pisząc że nie chcę zaśmiecać wątku. Proponuję aby wydzielić całą dyskusję po wrześniu 2012 ;) w osobny wątek np "Czy browar rzemieślniczy to komercha"

Kolega franc wbrew pozorom nie jest zbuntowanym nastolatkiem tylko dorosłym człowiekiem, więc może w rozsądnej dyskusji umie przedstawić czy obronić swoje racje, zdefiniować pojęcia których używa. Nie jest moim celem frustrowanie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stron dyskusji, a praktycznie niekt nie komentuje piw z Artezana :) Dzięki niezawodnej Strefie Piwa w Krakowie miałem okazję spróbować 3/4 piw wypuszczonych z browaru. Co Wy o nich sądzicie? Moje opinie są takie:

- Witbier - te, które piłem, były pyszne. Dziękuję za nie i proszę o jeszcze!

- Dubbel - wg. mnie porażka, najzwyczajniej w świecie słabe piwo, niczym nie zachwycające. No ale to tylko moje zdanie.

- IPA, którego niestety nie próbowałem.

- RIS, za którego na prawdę chciałbym uścisnąć rękę Chłopakom, bo nie dość, że spełniło się moje marzenie o polskim RISie, to jeszcze było to pyszne piwo :) Oby za rok pojawiło się znowu, oby dłużej wyleżakowane i szerzej dostępne!

- Oud Bruin sobie kiśnie w dębowej beczce, oby stanęło na wysokości zadania ;)

 

Jakbym miał przygotować listę życzeń na nadchodzący rok, to poprosiłbym jeżyka o:

- jasny, wędzony lager. Coś a'la Goller Rauch albo Mephisto.

- piwo żytnie / pszenno - żytnie

- dobry schwarzbier

- powtórkę RISa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność pić wszystkie i mój prywatny ranking

 

1. IPA (nie dlatego, że większy ekstrakt - wyszła fajnie i tak jak to sobie wyobraziłem.)

2. Witbier (nie chcę Wita stawiać na drugim miejscu - to bardzo zacne piwo, tylko ja nie jestem najlepszym odbiorcą. Ex aequo z IPA )

3. RIS, jest super, ale ciekaw jestem dłuższego leżakowania.

4. Dubbel - tutaj niestety zgodzę się z Tomaszem - również mi nie podeszło. Może oczekiwałem czego innego?

 

Lista życzeń :)

 

Fajne sesyjne piwo coś na wzór klasyka http://www.wiki.piwo...ops_,_Carlberg. Może mocniej chmielona 70tka ?

Sęk w tym, że wieczoru ze znajomymi przy RISie i IPA się nie posiedzi bez konsekwencji na drugi dzień. Ja ma słabą dość głowę :)

 

Ale jak już jesteśmy przy cięższych piwach, to porter bałtycki, nasz piwowarski skarb, jest z kranu mało uchwytny. Fajnie wyszedł RIS, więc może warto drążyć temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i powiem o moich odczuciach. RIS i Witbier bardzo mi smakowały, choć ten drugi to nie mój styl. IPA mnie rozczarowała, Dubbla nie piłem. Najchętniej bym widział to do czego sam bym się przymierzył - może odejść troszkę od konwencji stoutowej w stronę porteru, popróbowałbym nowo pojawiających się chmieli (najchetniej w wydaniu single hop), jakieś smoked oraz sour beers. Bardzo podoba mi się pomysł @elroy'a, 70/- lub jakaś desitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poza dublem który był po prostu pierwszym piwem z browaru, wszystkie trzymają wysoki poziom - piszę głownie na podstawie recenzji ale i własnego odbioru. Widać non-konformistyczne podejscie, tzn. omijanie styli amerykańskich i swiętej trójcy jasne/marzen/weizen. No i fermentowanie na drożdżach z górnej pólki o ile się orientuję. Mimo że lubię inne style piwa to moim zdaniem Artezan ma świetny "pomysł na siebie".

Edytowane przez yapko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi pisać o konkretnych planach, bo często i nagle się zmieniają, w zależności od dostępności surowców czy naszych kaprysów, ale z tego co jest pewne:

 

- pilnie ćwiczymy dubbla, mamy nadzieję opanować technologię

- WIT jest w zawieszeniu do lata

- IPA już leżakuje, nowa wersja jest lżejsza, jaśniejsza i moim zdaniem dużo lepsza

- Dojrzewa Brown Porter, nieźle wyszedł

- RIS pewnie będzie powtórzony w najbliższym miesiącu, ale może zamiast niego będzie Quadrupel

- Niedługo będziemy warzyć lekkie APA

 

Za lagery na razie się nie bierzemy, głównie z powodu niewydajnego systemu chłodzenia. Ale nowy wymiennik już jest zamówiony, więc kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyście jeszcze bardziej w tą całą "komercję" poszli, może wtedy udałoby mi się w końcu choćby butelkę kupić. O ile piwa PINTY i AleBrowaru są do dostania, tak Artezana jeszcze nie udało mi się spotkać w okolicznych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyście jeszcze bardziej w tą całą "komercję" poszli, może wtedy udałoby mi się w końcu choćby butelkę kupić. O ile piwa PINTY i AleBrowaru są do dostania, tak Artezana jeszcze nie udało mi się spotkać w okolicznych sklepach.

http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=1089564&postcount=159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej, dokupiliśmy tanków, cały grudzień pracowaliśmy, żeby je wypełnić. Zamierzamy dokupić półautomatyczną maszynkę do butelkowania i piwa będą bardziej dostępne. Ale i tak raczej nie wyjdziemy poza sklepy specjalistyczne, produkujemy bardzo mało, to mały browarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteks - owszem czasem się pojawia się i zaraz znika. W sumie z AleBrowarem było tak samo, dopiero gdzieś w trzecim kwartale tego roku zaczął się pojawiać w sklepach w większych ilościach (ostatnio chyba z tym nawet lepiej niż z PINTĄ, której ostatnich premier nie udało mi się dorwać).

 

coder - trzymam kciuki, czytałem o waszych piwach sporo dobrego i doczekać się nie mogę by w końcu skosztować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powtórzę to, co pisałem na Browarze: Więcej chmielu! Więcej goryczki! ;)

 

Spokojnie chłopaki chyba wiedzą co i jak - sam jestem chmielofilem (hop-head), ale nie wyobrażam sobie mocno chmielonego wit'a :D niestety jeszcze nie miałem okazji pić IPA Artezanu - ciekawe jak tam z goryczką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powtórzę to, co pisałem na Browarze: Więcej chmielu! Więcej goryczki! ;)

 

Spokojnie chłopaki chyba wiedzą co i jak - sam jestem chmielofilem (hop-head), ale nie wyobrażam sobie mocno chmielonego wit'a :D niestety jeszcze nie miałem okazji pić IPA Artezanu - ciekawe jak tam z goryczką :)

 

Chodziło mi o więcej chmielu w RISie, co by miał "pazur" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.