Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Co rozumiesz przez "wystrzegać się"?

Wszystko zależy od podejścia lokalnego Sanepidu. My mamy przegwizdane, bo panie traktują nas tak samo jak masarnię czy piekarnię. A przecież piwo nie ma kontaktu z brudną podłogą, po cholerę mi brodzik do mycia kegów? :ble:

Na pewno warto wystrzegać się szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie pewnie nigdy czegoś takiego nie widziały, wiec może Was chcą dopasować pod coś co widziały :)

 

wrzućcie trochę więcej zdjęć. A na drzwiach przed następną wizytą pań powieście to:

 

10928_ZBF_16.JPG

z dopiskiem "Belgijscy piwowarzy pozdrawiają polskich piwowarów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie pewnie nigdy czegoś takiego nie widziały, wiec może Was chcą dopasować pod coś co widziały :)

 

Pewien włoski kucharz kiedyś w wywiadzie telewizyjnym powiedział

"my w Italii mamy dobrą kuchnię, a wy w Polsce macie sanepid" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie oszukuj, już działa ;)

Wrzuciłem jeszcze raz.

Ja zawsze płynę pod prąd :) .

 

Na prawdę było tak: atak hackerow na stronę Artezana ! Wspólne dzialanie GZ, CP i KP obawiających się konkurencji nowo powstałego gracza na rynku piwowarskim :lol: .

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...)

Stan na dzień dzisiejszy jest taki:

- Ochrona Środowiska załatwiona

- Architektura załatwiona

- Urząd Miar w załatwianiu, (...)

Co do spraw technologicznych: mamy koplet szprzętu, brakuje paru drobiazgów: węże itp, w budynku w zasadzie 90% prac jest zrobionych, za tydzień-dwa można by już coś zacząć warzyć.

 

 

Pytanie pierwsze: kiedy 'wjechaliście' ze sprzętem, oraz kiedy zaczęliście 'działać' w budynku. Pytam, w kontekście ile czasu zajmuje ta część procedury (nie ustawowo, a zwyczajowo)?

 

Pytanie drugie: jaki jest stan na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek zajęliśmy w grudniu.

 

Na dziś jesteśmy po pierwszym odbiorze sanepidu, oblanym, czekamy na poprawkę, GUM daje sygnały, że procedura zatwierdzania typu zbliża się do końca, potrwa to jeszcze chyba ze 2 tygodnie, potem czeka nas odbiór w UC, trwa to do miesiąca i wystąpienie o hurtową koncesję na handel alkoholem - nie wiem ile to potrwa.

 

Sprzęt zmontowany i z grubsza przetestowany, surowce zakupione, moglibyśmy warzyć choćby jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek zajęliśmy w grudniu.

potrwa to jeszcze chyba ze 2 tygodnie, potem czeka nas odbiór w UC, trwa to do miesiąca i wystąpienie o hurtową koncesję na handel alkoholem - nie wiem ile to potrwa.

 

Sprzęt zmontowany i z grubsza przetestowany, surowce zakupione, moglibyśmy warzyć choćby jutro.

Ciągle mnie zastanawia polskie powiedzenie ,że "dokumenty muszą nabrać mocy urzędniczej" , czy tak jest tylko w Polsce....?

..-Polska to dziwny kraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mnie zastanawia polskie powiedzenie ,że "dokumenty muszą nabrać mocy urzędniczej" , czy tak jest tylko w Polsce....?

..-Polska to dziwny kraj....

 

"Wieleż lat czekać trzeba, nim się przedmiot świeży jak figa ucukruje, jak tytoń uleży?" Adam Mickiewicz Dziady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może uwarzcie coś "nieoficjalnie" czy też powiedzmy "prywatnie". ;)

 

Wczoraj zrobilismy pierwsze testowe "warzenie" wody z chmielem, dla przetestowania i przeczyszczenia całości linii.

 

Już widać, że robota w tym browarku będzie ciężka, dwie osoby urobią się po łokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.