Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości, bo pewnie macie rozpracowane co i jak, a ja swój wymiennik na razie przepłukuję tylko wrzącą wodą, bo po zastosowania ClO2 coś podejrzanego niebieskiego z niego wyleciało, więc wolę nie ryzykować.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nowoczesne myślenie, że jak nie ma strony, profilu na FB i tłytera, to rzecz nie istnieje. Jak dla mnie to jest tak jakby ogon kręcił psem.

 

Jak się koh i noor zawiesi na sznurku do snopowiązałki to jednak sam kamień się nie obroni.

Dobre piwo będzie smakowało i w musztardówce, ale przyjemniej jest pić z odpowiedniego pokala.

Butelka pet ponoć jest równie dobrym opakowaniem dla piwa co szklana, a pod wieloma aspektami wiele lepsza, jednak browary masowo na to opakowanie nie przechodzą...

Oprawa nie jest ważniejsza, ale nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś szukam to znaczy, że nie wiem gdzie jest i czy jest. Wtedy pytam wujka Google i coś tam znajdę. Jak nie znajdę i nikt mi o tym nie powie to tak jakby dla mnie nie istniało. Skoro producent / importer / sprzedawca nie chce trafić do klienta to jego sprawa. Możliwe, że Artezan ma już zbudowaną sieć dystrybucji na obecne swoje możliwości i na razie nie poszukuje innych punktów zbytu. Niemniej warto zadbać o wizerunek firmy, bo ktoś chcący poznać produkt trafi na stronę znacznie odbiegającą od innych. Myślę, że chłopaki i nad stroną popracują, a teraz mają inne pilniejsze sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś szukam to znaczy, że nie wiem gdzie jest i czy jest. Wtedy pytam wujka Google i coś tam znajdę. Jak nie znajdę i nikt mi o tym nie powie to tak jakby dla mnie nie istniało.

 

aha, czyli kilkutysięcy piwowarów domowych nie ma, bo nie opisują swoich warek na forach. Niezłe. Przestaje się dziwić, że niektórzy nie chcą nic pisać jak czytają takie farmazony.

 

A pomyśleć, że jeszcze 7 lat temu wystarczyła mi książka Panorama Firm i telefon i można było wszystko znaleźć i załatwić. :( Internetu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak nie znajdę i nikt mi o tym nie powie to tak jakby dla mnie nie istniało. ...
aha, czyli kilkutysięcy piwowarów domowych nie ma, bo nie opisują swoich warek na forach. Niezłe. Przestaje się dziwić, że niektórzy nie chcą nic pisać jak czytają takie farmazony. A pomyśleć, że jeszcze 7 lat temu wystarczyła mi książka Panorama Firm i telefon i można było wszystko znaleźć i załatwić. :( Internetu nie miałem.

Jest PRAWIE tak jak mówisz, tych kila tysięcy piwowarów, niezarejestrowanych, wchodzących na forum jako gość, dla mnie nie istnieje.

Jacer czytaj ze zrozumieniem, piszę raczej poprawnie i chyba jasno wyrażam swoje myśli. Celowo umieściłem zwrot DLA MNIE. :P

 

A pomyśleć, że jeszcze 7 lat temu wystarczyła mi książka Panorama Firm i telefon i można było wszystko znaleźć i załatwić. :( Internetu nie miałem.

Twoja strata, że nie miałeś, istniał wtedy numer dostępowy TP :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zawiadamiam, że dziś nasz kocioł warzelny R2D2 przeszedł pomyśnie obmiar OUM w ramach zatwierdzenia typu.

Trwało to bite 7 godzin, ale jest zakończone pomyślnie: nie było odkształceń, rozszczelnień i przecieków, pomiary były powtarzalne i godne zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napełnić 1000+ litrowy zbiornik z kolby 20L.

 

Przed nalaniem wody kolba musi być spoziomowania, po nalaniu woda musi się wypienić, nadmiar musi się zlać do kołnierza, i można wlewać do zbiornika. Należy poczekać, aż się zleje, resztki przestaną ciurkać, odczekać jeszcze minimum. 30 sekund aż się wszystko wykropli, trzykrotnie zamknąć i otworzyć zawór, zamknąć zawór i można nalewac kolejną kolbę.

 

W międzyczasie jeszcze pomiary poziomu cieczy (każdy pomiar 2-3 krotnie), no i ze 2 godziny biurorkacji: spisywanie parametrów zbiornika, wyliczanie dawki wody, współczynników rozszerzania, kontola spoziomowania zbiornika, pomiar temperatury otoczenia i wody itd.

 

Dla zbiorników ciśnieniowych jeszcze pomiar szczelności - 24h pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ta kolba stała w Browarze Zamkowym nikt by się nie zorientował że nie jest częścią browaru ;)

 

a co do rurki to w jednym z browarów widziałem że zamiast rurek są wężyki.

 

ps.

Pomyślcie sobie jak wygląda obmiar w Żywcu - 2 000 hl uzupełnić kolbą 20 litrów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.