Skocz do zawartości

zimowa fermentacja


gagarin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. 5-6dni temu uwarzyłem pilsa.. i że w mieszkaniu mam troochę za ciepło na przeprowadzenie dolnej fermentacji to chyba przesadziłem w drugą stronę i wystawiłem fermentator na balkon.. w styropianowym pudle (ale chyba nie bardzo to zaizolowało).. dziś rozchylam wieko, żeby zobaczyć co się tam dzieje.. powierzchnia brzeczki lekko zmrożona, a fermentacja chyba nawet nie ruszyła.. co poradzice w takiej sytuacji? wstawić fermentator do mnieszkania czy poczekac az będzie cieplej? a może drożdże już padły w takim zimnie?

pozdrawiam..

Edytowane przez elroy
Literówka w tytule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić pakę styropianu, złożyć w skrzynkę, zamrozić cztery pety z wodą (najlepiej osiem, to będzie rotacja) i zbić temperaturę fermentacji o 10°C niżej niż temperatura pokojowa w kilka godzin :P

 

EDYCJA: Ech, sorry nie doczytałem o pace styropianowej, mój błąd

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że w mieszkaniu masz taką temperaturę, żeby coś dobrego miało z tego wyjść. Ale ja na Twoim miejscu przeniósłbym to teraz do mieszkania i czekał na pierwsze oznaki fermentacji. Jeżeli drożdże podejmą pracę, wtedy z powrotem do pudła, a jak będzie za zimno to jakieś pety cieplą wodą, tak żeby było co najmniej 7 - 8°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co zostawiłem fermentator na balkonie.. wrzuciłem 2 1,5l pety z wrzątkiem do pudła z 7godzin temu.. temperatura wewnątrz wzrosla do ok 15°C.. przed chwilą sprawdzałem i jest 10°C, więc może fermentacja w końcu ruszy przy takim systemie.. Gabe i olo333 dzieki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co zostawiłem fermentator na balkonie.. wrzuciłem 2 1,5l pety z wrzątkiem do pudła z 7godzin temu.. temperatura wewnątrz wzrosla do ok 15°C.. przed chwilą sprawdzałem i jest 10°C, więc może fermentacja w końcu ruszy przy takim systemie.. Gabe i olo333 dzieki za rady ;)

Długo potrwa, zanim cała brzeczka w fermentatorze się ociepli w ten sposób. Dobrze jakbyś wniósł go do mieszkania przynajmniej na klika godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne 4dni mineły.. ogrzewałem fermentator petami, potem wstawiłem do mieszkania ale fermentacja nadal sie chyba nie rozpoczęła.. ani kawałka piany nie widać, blg nie maleje.. chociaz czuć charakterystyczny zapach gazu, który zawsze towarzyszył fermentacji (a może to nie zapach gazu).. poczekam jeszcze kilka dni i znowu sprawdze blg.. czy myslicie możem, że pójdzie na straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinno się warzyć takie piwa na jakie pozwalają warunki. Nie wyobrażam sobie siebie latającego co trochę do fermentora z termometrem, z goracym petem, z lodem w pecie itp. Toż to masakra jakaś.... Chyba , że ktos lubi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak fajnie nie mam. Zimą w piwnicy mam za ciepło więc fermentuję w skrzyni na balkonie, ale jak mróz jest zbyt duży to temp. spada za bardzo i trzeba podgrzać. Zimą temp w mieszkaniu mam względnie dobrą do ejli no ale.... nie samym ejlem człowiek żyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.