Skocz do zawartości

czy ziarno (słód) palony może zjełczeć


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

otwierałem dzisiaj worek z pszenica palona i dało trochę własne takim zjełczałym zapaszkiem,coś jak stara paczka prażonego słonecznika,to właściwie nie pierwszy raz(wcześniej też to czułem w palonym ziarnie,czy słodzie,w gotowym piwie nie ma absolutnie takich aromatów czy smaków.

czy ktoś miał podobne obserwacje ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jełczenie słodu to pewna nowość dla mnie z którą się jeszcze nie spotkałem. Jełczenie to proces oksydacji tłuszczów. Jęczmień czy pszenica zawierają tak znikome ilości tłuszczów, a do tego wbudowanych w struktury komórek, że ich utlenianie jest trudne. Zwróć raczej uwagę, czy worek w którym trzymasz słód nie był po jakichś innych surowcach i może zapach pochodzi od jakiś pozostałości w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

worek był oryginalny,ze sklepu,wdaje mi się ,że 2 % wystarczy żeby to wyczuć,może też przez mój nałóg dawny (słonecznik prażony)-trafiał się zjełczały,czasem coś takiego można w starej kawie wyczuć,tylko w obu tych przypadkach jest więcej tłuszczu do jełczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

worek był oryginalny,ze sklepu,wdaje mi się ,że 2 % wystarczy żeby to wyczuć,może też przez mój nałóg dawny (słonecznik prażony)-trafiał się zjełczały,czasem coś takiego można w starej kawie wyczuć,tylko w obu tych przypadkach jest więcej tłuszczu do jełczenia.

Zrobisz karierę w sensoryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Po paru latach bjestem absolutnie przekonany ,ze słód palony (czy surowe nawet bardziej ) jełczeje, dzisiaj robię piwo z ciemnym zasypem, załadowałem pól kilo czekoladowego jasnego (mam go z pól roku,cholera wie ile leżał w sklepie), zjełczały wyraźnie ,dal przeciwwagi świeżo upalony we własny zakresie pęczak, zero tego sztynchu,super aromat palonej kawy zbożowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest ewidentny zjełczały zapach,stęchły to bardziej grzybami (pleśnią), komorą daje.

To jest zapach starego palnego słonecznika, ostatnio zjełczały mi w szafie ziarna do sałatek (takie do prażenia), jak kawa dłużej poleży, albo jeszcze lepiej młynek do kawy, tak samo śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.