Jump to content
Sign in to follow this  
misiu36100

Butelki z ceramicznym korkiem

Recommended Posts

Witam czy jest możliwość kupienia używanych butelek z ceramicznym korkiem po piwie jak grolsch itd .Idzie kupić nowe tego typu butelki ale cena 4.50 zł to jak dla mnie za drogo.

Witam czy jest możliwość kupienia używanych butelek z ceramicznym korkiem po piwie jak grolsch itd .Idzie kupić nowe tego typu butelki ale cena 4.50 zł to jak dla mnie za drogo.

Ja na szczęście nie mam problemu bo kupuję w Czechach piwo Bernard w butelkach z zamknięciem patentowym. W Polsce faktycznie ciężko dostać gdzieś po rozsądnych cenach piwo w takich butelkach.

kilka mam do odstąpienia. właśnie po Bernardzie i Keltach.

Witam dori piwo które kupujesz w Czechach piwo Bernard w butelkach z zamknięciem patentowym jest ogólnie dostępne w sklepach marketach czyli gdzie ?,w jakiej cenie.

Bernard (ten w krahelkach) jest dostępny w Polsce - w wielu marketach (np. Carrefour) ale cena jest, jakby to powiedzieć, nieadekwatna. Potrafi przekraczać nawet 8 PLN, co daje pod 70 KČ. Za podobne pieniądze można po czeskiej stronie (wliczając w to kaucję) nabyć nieco ponad dwa Bernardy.

Osobiście zaopatruję się w butelki z patentowym zamknięciem na słynnym Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu (koszt. 1-2 zł). Ponadto często występują na aukcjach ALLEGRO, przy czym nie zawsze cena jest adekwatna do produktu :)

Bernardy i grosche zacząłem sterylizować w 200 stopnia w piekarniku i wiecie co się stało?

roztopiły się korki, myślałem, że to są ceramiczne a to jakiś twardy plastik.

Wszędzie same podróby

:)

Edited by marekch2

Bernardy i grosche zacząłem sterylizować w 200 stopnia w piekarniku i wiecie co się stało?

roztopiły się korki, myślałem, że to są ceramiczne a to jakiś twardy plastik.

Wszędzie same podróby

:)

pociesz się, że zawsze możesz dokupić pałąki z korkami. Na allegro chodzą po jakieś 1,5 - 2zł za sztukę. Nie muszę dodawać, że tez plastikowe.

Witam

Gdzie można kupić gumowe uszczelki na porcelanowe kapsle?

Szukam typowych-jak do Fishera i mniejszych - stare butelki Carlsberga 200 ml?

Gdzie moge ew, jeszcze pytać?

Pozdrawiam

Gdzie można kupić gumowe uszczelki na porcelanowe kapsle?

Szukam typowych-jak do Fishera i mniejszych - stare butelki Carlsberga 200 ml?

Do typowych to np w sklepie WES lub Browamator.

Tych mniejszych to szczerze mówiąc nawet nie znam...

Jeśli ktoś mieszka w miarę blisko Niemiec to polecam zakupić Flensburger Pilsenera koszt w Kauflandzie 73 centy za piwo plus 35 centów kaucja.

Osobiście już skompletowałem trochę takich butelek,

A cena wydaję się rozsądna (pól roku temu to była super), piwo też moim zdaniem w porządku:)

Flensburger Pilsener

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=9599