Skocz do zawartości

Konstrukcje Metalbeer


Metalbeer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Mój ma 0,2mm i niestety śruta ślizga się po wałkach, dlatego muszę przerobić wałki tyko nie wiem czy moletować czy radełkować, doradźcie co waszym zdaniem jest lepsze i na jaką głębokość. Gniotownik zrobiłem według rysunku z wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 0,2mm i niestety śruta ślizga się po wałkach,

To coś jest nie tak. Może wałki są zbyt blisko siebie. Nawet przy takim nacięciu ziarno powinno być jednak wciągane.

Zabieg moletowania/radełkowania (jest to dokładnie to samo) nawet tak płytki, znaczącą zwiększa szorstkość powierzchni i gniotownik powinien działać. Jeżeli masz możliwość zrób fotkę i wrzuć na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 0,2mm i niestety śruta ślizga się po wałkach,

To coś jest nie tak. Może wałki są zbyt blisko siebie. Nawet przy takim nacięciu ziarno powinno być jednak wciągane.

Zabieg moletowania/radełkowania (jest to dokładnie to samo) nawet tak płytki, znaczącą zwiększa szorstkość powierzchni i gniotownik powinien działać. Jeżeli masz możliwość zrób fotkę i wrzuć na forum

 

Witam

 

jeśli chcecie mieć dobrze zrobione wałki to poszukajcie kogoś w okolicy (wiem,że nie zawsze jest łatwo, ale większość tych firm robi to wysyłkowo ) kto zajmuje się rowkowaniem walców młyńskich , do tego jest taka specjalna maszyna bardzo podobna do tokarki ale dedykowana właśnie do nacinania walców.

 

Czasami też młyny mają taką maszynę na wyposażeniu i można z nimi pogadać to zrobią .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.