Skocz do zawartości

AIPA z Centrum Piwowarstwa


Usiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanko, kupiłem ten zestaw http://www.browar.bi...ale_aipa_17_blg

 

W składzie są 3 chmiele:

Chmiel Zeus, granulat 25 g

Chmiel Citra, granulat 50 g

Chmiel Centennial, granulat 50 g

 

W instrukcji mam napisane, że najpierw daję Zeus, potem 20g Amarillo (choć takiego nie mam :D) i na koniec znowu Amarillo. Centennial na cichą.

 

Rozumiem, że w tym wypadku Amarillo jest zastąpione przez Citra, czy to są podobne chmiele?

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Citrę na cichą, bo tak lubię.

Ja bym zrobił tak:

25g Zues 60 min

25g Centennial 30 min

25g Citra 5 min

25g Centennial 0 min

25g Citra na cichą

 

Sprawdź jakie masz AA% na tych chmielach i ewentualne przesuń tą dawkę na 30 min trochę tak, żeby dostać odpowiednie IBU.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeus 14,5%

Citra 12,2%

Centennial 9,6%

 

 

 

A pisałeś co CP?

Nie, dopiero teraz podczas zacierania zacząłem czytać instrukcję i się zorientowałem, że w niej jest to Amarillo ;)

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Citrę na cichą, bo tak lubię.

Ja bym zrobił tak:

25g Zues 60 min

25g Centennial 30 min

25g Citra 5 min

25g Centennial 0 min

25g Citra na cichą

 

Sprawdź jakie masz AA% na tych chmielach i ewentualne przesuń tą dawkę na 30 min trochę tak, żeby dostać odpowiednie IBU.

Posłuchaj cooby_brew, masz szczęście, że w zestawie na AIPA jest citra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, jak mozesz to uzyj tylko 0,25-0,5 kg karamelowego. 1 kg to troche za duzo, to jest bardziej słodkie Red Ale niz IPA. I ten wiedeński tez nie potrzebny. 5,75 kg Pils + 0,25 kg Caramel jest w sam raz.

Albo jeszcze lepiej: 5,5 pils + 0,25 CaraPils + 0,25 Caramel.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scooby, jeśli kolega Acid kupił zestaw, znaczy, że na razie nie poszaleje ze zmianą receptury. Wygląda na to, że OP ma za sobą jedną warkę. Uważam, że niech się uczy na tym zestawie co ma i przynajmniej na razie niech nie kombinuje ze składem. To przyjdzie z czasem.

 

Acid: rób tak jak w instrukcji a co do chmielenia to dostałeś bardzo dobrą poradę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Jajcki pisze, innych słodów nie posiadam (oprócz tych które mam do Pale Ale też z CP ;)). W przyszłości na bank będę warzył jeszcze AIPA bo to moje ulubione piwo w tym momencie. Na pewno zastosuję się do tych zasypów i je wypróbuje. Co do chmielenia to właśnie będę kończył, zaraz wrzucam Citrę na 5' przed końcem ;)

 

Dzięki za porady. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid: późne warzenie ;) Masz zamiar chłodzić i zadawać drożdże jeszcze zaraz czy zostawiasz do chłodzenia i drożdże na jutro?

 

ps. Jajcki to tylko niektóre koleżanki na mnie mówią ;)

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, sorry jakoś mi się to "j" dodało :smilies:

 

Niestety drożdże zadam jutro, posiadam rurkę miedzianą, ale jeszcze chłodnicy z niej nie skleciłem ;) dlatego gar wystawiłem za okno, jednak przed snem wstawię go do mieszkania, boje się, że po przebudzeniu miałbym jeden wielki piwny lód :roll:

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przypilnuj tylko, żeby temp brzeczki nie była poniżej powiedzmy 17°C. Warto też drożdże uwodnić - przegotowaną wodę schładzasz do jakiś 30°C - 25°C (w ilości 1/5 szklanki) i na powierzchni rozsypujesz drożdże. Po mniej więcej godzinie będziesz miał krem, wlewasz do napowietrzonej brzeczki i już za chwili (kilka tygodni - uwzględniając staż - za kilkanaście dni) masz piwo jakiego nie piłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, praktyka ponoć czyni mistrza :)

 

Swoją drogą, brzeczka schłodziła mi się w mieszkaniu do 27°C (a myślałem, że do 20°C tak jak temperatura w całym mieszkaniu), w takiej temperaturze zadałem drożdże - powinny chyba ładnie wystartować :roll:, a żeby zmniejszyć temperaturę wsadziłem fermentator w karton (jeszcze bez styropianu) i wrzuciłem 6szt. 1,5l zamrożonych PETów. Jak myślicie w jakim czasie temperatura powinna zejść do 19-20°C?

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scooby, jeśli kolega Acid kupił zestaw, znaczy, że na razie nie poszaleje ze zmianą receptury. Wygląda na to, że OP ma za sobą jedną warkę. Uważam, że niech się uczy na tym zestawie co ma i przynajmniej na razie niech nie kombinuje ze składem. To przyjdzie z czasem.

 

Acid: rób tak jak w instrukcji a co do chmielenia to dostałeś bardzo dobrą poradę. Powodzenia!

Masz rację Jacki. Ale dobrze żeby Acid wiedział że warzy India Red a nie IPA.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.