Skocz do zawartości

Keg - mufa czy nypel


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

fantazyjne przebarwienia to jeszcze coś innego - za mocne dociskanie papieru i szlifowanie w jednym miejscu powoduje że blacha się przegrzewa, utlenia i powstają ładne przebarwienia - od żółtego przez czerwonofioletowy do czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rude na kegu już mi się robiło po bytności u poprzedniego właściciela.

edit:

A gdyby ktoś reflektował na stary fitting, to chyba nie będzie mi potrzebny (chyba, że spróbuję znaleźć nowe przeznaczenie dla rurki z niego).

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale taka tarcza która była użyta do szlifowania czarnej stali jest zanieczyszczona jej opiłkami. Które "wcierają" się w stal nierdzewną, a potem są źródłem i zalążkiem korozji.

Znaczy trzeba wykwasić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej wydać 2,5 albo 8 zł na nową tarczę?

To był żart, ale serio nie wiedziałem o wżeraniu się opiłków stali rdzewnej w nierdzewną

Mam doświadczenie tylko z metalami kolorowymi

 

PS powtórzę pytanie- czy ktoś ma doświadczenie z lutowaniem nierdzewki/kwasówki srebrem??

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykręciłem i jest ok.na zewnątrz uszczelka miedzian. W ten sposób przerobiłem 3 kegi, otwór wykonany na "styk" rozwiertakiem nastawnym :) dodatkowo przeleciałm gwintownikiem, pomimo cienkiej blachy nypel się wkręcał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się. Chwyciłem kątówkę, zużyłem dwie tarcze, w sumie trzecia by nie zaszkodziła.

Jaką tarczą najlepiej oszlifować krawędzie??

To jakoś dużo. U mnie zeszło 4mm tarczy na wycięcie wieka. Typowa tarcza 1,5mm, tyle że do nierdzewki.

Edytowane przez pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja pewnie ciąłem badziewną tarczą i za mocno cisnąłem :) Tak, za mocno cisnąłem, stąd takie zużycie. W środę jeszcze powiększę otwór, bo teraz jest lepszy dostęp.

Tak, jeśli kupiłeś chiński szajs to zużywa już jak włączysz szlifierkę, a co dopiero jak przyłożysz do kega. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Dnia 16.01.2018 o 22:36, pm347 napisał:

Czy wiecie jak to Kettle Dimpling Tool Kit  się nazywa po polsku? I gdzie to można kupić w cenie do 15-20 zł, na warte więcej to to nie wygląda.Chcę wlutować mufę w blachę nierdzewną i widzę, że sporo ludzi na YT tego używa do wgniecenia blachy.

 

 

Może jakiś znajomy za 4-ro paczka zacnego domowego piwka by na tokarce wyrobił takie cudo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 22:36, pm347 napisał:

Czy wiecie jak to Kettle Dimpling Tool Kit  się nazywa po polsku? I gdzie to można kupić w cenie do 15-20 zł, na warte więcej to to nie wygląda.Chcę wlutować mufę w blachę nierdzewną i widzę, że sporo ludzi na YT tego używa do wgniecenia blachy.

 

 

 

Szukaj - Wycinak lub wykrojnik otworów. Ale za 20zł tego nie kupisz. Bez łożyska 70-100zł Zależne od rozmiaru. Łożyskowany to już ponad 100zł. Średnio do 3mm grubości zrobisz bez łożyska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wycinak/wykrojnik otworów pojawia się w aledrogo to samo co na otwornica tyle, że cena nieco wyższa. Swoją drogą to urządzenie, o które pytałem to bardziej byłby wyginak, ale allegro  nie ma nic takiego. Myślałem nawet nad nasadką z klucza nasadowego i  jakimś łącznikiem żeliwnym z drugiej strony oraz śrubie, która by to ścisnęła w czasie gięcia, ale zgrać to pod 1 cal nie mając doświadczenia i narzędzi wydaje się mało realne.Tym bardziej, że jak pokazują filmy z YT po wygnieceniu blachy mufę trzeba wcisnąć przy pomocy tego samego mechanizmu (wcisk przez wkręcenie).


Pomyślałem więc o nyplu, uszczelce silikonowej i nakrętce kołnierzowej. Co o tym sądzicie?

Czy stosował ktoś z Was ten rodzaj otwornicy "Otwornica Bimetalowa Do Drewna Metalu" Wygląda to na plastik i nie wiem czy otwór będzie równy, ale cena jest jak na moją kieszeń.

Edytowane przez pm347
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinałem otwory pod mufę taką właśnie otworncą bimetalową i było spoko ,w nierdzewce wierci się trudniej niż w stali czarnej ale jest to to ogarnięcia.

Małe obroty na wiertarce i troche oliwy do smarowania otwornicy i po kilku minutach masz wyciety otwór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.