Skocz do zawartości

Browar Macias


Rekomendowane odpowiedzi

#5 Pils

 

długo mnie nie było, ale straciłem gar do warzenia, do tego żona coraz bardziej "kwęka". Skorzystałem z okazji, że rodzina wyjechała do teściów i uwarzyłem piwko :)

 

5kg słód pilzneński

 

63-64 stopnie przez 25 minut,

67-70 stopni przez 30-35 minut.

 

Gotowanie 75 minut

60min - 30g lubelski

30min - 25g marynka

0min - 25g marynka

 

Trochę długo się studziło, bo w wannie i bardzo gorzkie się zrobiło(chmiel wyciagnąłem dopiero po wystygnięciu), ale to dobrze.

 

Drożdże Safale S-04, temperatura w piwnicy 19 stopni. Fermentuje od 06.07.2013 od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, coś mi drożdże słabo chodziły, wczoraj wieczorem sprawdziłem blg i jest 6, startowe około 12. Drożdże miały datę ważności 07.2013, były trzymane w lodówce, trochę tego cukru zjadły, a biorąc pod uwagę, że zacieranie raczej w kierunku piwa wytrawnego, to już sam nie wiem co się stało. Jeszcze przy zlewaniu na cichą sprawdzę blg. Zastanawiam się nad ewentualnym restartem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dokonałem restartu. Napowietrzyłem brzeczkę, drożdże do wody z cukrem(s-33), ruszyły ostro. Potem do pol litra brzeczki - też zaczęły chodzić, no to do fermentatora. Co kilka minut słyszę bulknięcie, mam nadzieję, że dofermentuje.(traktuje to jak cichą, czyli jeszcze tydzień, półtora tam posiedzi).

 

Z tamtymi drożdżami musiało być coś nie tak, bo nie było właściwie gęstwy, lekki osad na spodzie fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.