Skocz do zawartości

Sparrow's Brewery wita świat!


iSparrow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Co prawda przywitać się wypadało wcześniej, no ale lepiej późno niż wcale!

 

Sparrow's Brewery z Łodzi wita. Po kolei.

Przez ostatni rok byłem cichym czytaczem piwo.org. Do swojej pierwszej warki mniej więcej tyle się przygotowywałem. Przez ten czas przeczytałem naprawdę sporo, nie tylko tutaj :)

Dobre piwo lubiłem od zawsze. Ostatecznie pomysł żeby samemu coś uwarzyć pojawił się właśnie mniej więcej rok temu od tego, że mój dobry kolega sam zaczął warzyć.

 

Puki co uwarzyłem dwie warki - Bittera i Pilznera. Obie jeszcze nie nadają się do picia i testują moją silną wolę.

Od początku założyłem, że będę zacierał i nie interesowały mnie puszki. W sumie nadal nie interesują. Lubię gotować, piec, smażyć, dusić... więc było to dla mnie naturalne, że piwo będę robił ze słodów.

Jak na razie - mam sprzęt z BA, zestaw podstawowy + kilka gadgetów, w sumie jestem strasznym gadżeciarzem i kupuję ich coraz więcej :)

Warunki jak na zimę mam niezłe - w mieszkaniu ale, w piwniczce lager.

Moja LP puki co z mojego hobby się cieszy i mnie wspiera. Sama ma nadzieje na pyszne domowe piwo :)

 

Dobra, chyba temat wyczerpałem, obiecuję nie zadawać głupich pytań i używać opcji Szukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pukaj tyle. Póki.

Ajjj! Przy okazji dowiedzieliście się, że jak Chrome mi błędu nie podkreśli to błąd idzie w świat.

Przy okazji dowiedziałem się, że jest to "niepożądany rusycyzm, dopuszczalne tylko w mowie potocznej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dowiedziałem się, że jest to "niepożądany rusycyzm, dopuszczalne tylko w mowie potocznej" :)

 

Zatłukłbym, pokroił i posolił tych, którzy bluzgają: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy".

Ruskie słowo w polskim hymnie - to tylko u nas możliwe.

 

Cześć, iksigrekzet - powodzenia w warzeniu.

 

LP (liczba porządkowa ??????? :smilies: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatłukłbym, pokroił i posolił tych, którzy bluzgają: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy".

Ruskie słowo w polskim hymnie - to tylko u nas możliwe.

 

Cześć, iksigrekzet - powodzenia w warzeniu.

 

LP (liczba porządkowa ??????? :smilies: )

 

Już prostuję, bo jeszcze wojna wybuchnie przeze mnie - nie chodzi o samo słowo "póki" a o cały zwrot, którego w słowniku polszczyzny ponoć nie ma. Tak więc luz :)

LP - lepsza połówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prostuję, bo jeszcze wojna wybuchnie przeze mnie - nie chodzi o samo słowo "póki" a o cały zwrot, którego w słowniku polszczyzny ponoć nie ma. Tak więc luz :)

LP - lepsza połówka.

Porter domyślił się o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mazurku jest "Kiedy my żyjemy"

 

No co Ty powiesz? ;)

 

"Uwielbiam" wszelkie, pokazywane w telewizorni relacje z imprez, kiedy część gawiedzi na całe gardło daje "póki" w hymnie... Ciekawe, czy inne nacje też tak przekręcają słowa najważniejszej państwowej pieśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... jeden z czołowych polityków przekręcił raz tak, że to "póki" wydaje się całkowicie nieistotnym drobiazgiem ;). Skoro z góry taki przykład idzie to czego się spodziewać po dole? Choć z drugiej strony w demokracji to jaki dół taka góra bo to on wybiera....no ale dobra bo za chwilę moderatorzy wkroczą za offtopic :P

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dół taka góra :P

 

Ech, Marcin, chciałbym, żeby tak było, nie tylko w demokracji. Ale np. dajmy na to... w modzie :lol:

 

Dobra! To definitywny koniec offtopu! :okey: Niech nasz nowy Kolega warzy i pisze sobie w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga (mój awatar możesz kojarzyć ze swojego bloga), cześć wszyscy! Za offtop przepraszam, to po części moja wina :)

Dzięki za tak miłe powitanie. Jeszcze o mnie usłyszycie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.