Jump to content
iSparrow

Sparrow's Brewery wita świat!

Recommended Posts

Cześć!

Co prawda przywitać się wypadało wcześniej, no ale lepiej późno niż wcale!

Sparrow's Brewery z Łodzi wita. Po kolei.

Przez ostatni rok byłem cichym czytaczem piwo.org. Do swojej pierwszej warki mniej więcej tyle się przygotowywałem. Przez ten czas przeczytałem naprawdę sporo, nie tylko tutaj :)

Dobre piwo lubiłem od zawsze. Ostatecznie pomysł żeby samemu coś uwarzyć pojawił się właśnie mniej więcej rok temu od tego, że mój dobry kolega sam zaczął warzyć.

Puki co uwarzyłem dwie warki - Bittera i Pilznera. Obie jeszcze nie nadają się do picia i testują moją silną wolę.

Od początku założyłem, że będę zacierał i nie interesowały mnie puszki. W sumie nadal nie interesują. Lubię gotować, piec, smażyć, dusić... więc było to dla mnie naturalne, że piwo będę robił ze słodów.

Jak na razie - mam sprzęt z BA, zestaw podstawowy + kilka gadgetów, w sumie jestem strasznym gadżeciarzem i kupuję ich coraz więcej :)

Warunki jak na zimę mam niezłe - w mieszkaniu ale, w piwniczce lager.

Moja LP puki co z mojego hobby się cieszy i mnie wspiera. Sama ma nadzieje na pyszne domowe piwo :)

Dobra, chyba temat wyczerpałem, obiecuję nie zadawać głupich pytań i używać opcji Szukaj :)

Nie pukaj tyle. Póki.

Ajjj! Przy okazji dowiedzieliście się, że jak Chrome mi błędu nie podkreśli to błąd idzie w świat.

Przy okazji dowiedziałem się, że jest to "niepożądany rusycyzm, dopuszczalne tylko w mowie potocznej" :)

Witaj. Pirat ćwiczy cierpliwość ;) Podziwiam ;)

Ten Sparrow to od nazwiska jest, fanem filmu nie jestem :)

Przy okazji dowiedziałem się, że jest to "niepożądany rusycyzm, dopuszczalne tylko w mowie potocznej" :)

Zatłukłbym, pokroił i posolił tych, którzy bluzgają: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy".

Ruskie słowo w polskim hymnie - to tylko u nas możliwe.

Cześć, iksigrekzet - powodzenia w warzeniu.

LP (liczba porządkowa ??????? :smilies: )

Zatłukłbym, pokroił i posolił tych, którzy bluzgają: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy".

Ruskie słowo w polskim hymnie - to tylko u nas możliwe.

Cześć, iksigrekzet - powodzenia w warzeniu.

LP (liczba porządkowa ??????? :smilies: )

Już prostuję, bo jeszcze wojna wybuchnie przeze mnie - nie chodzi o samo słowo "póki" a o cały zwrot, którego w słowniku polszczyzny ponoć nie ma. Tak więc luz :)

LP - lepsza połówka.

W Mazurku jest "Kiedy my żyjemy"

Już prostuję, bo jeszcze wojna wybuchnie przeze mnie - nie chodzi o samo słowo "póki" a o cały zwrot, którego w słowniku polszczyzny ponoć nie ma. Tak więc luz :)

LP - lepsza połówka.

Porter domyślił się o co chodzi ;)

W Mazurku jest "Kiedy my żyjemy"

No co Ty powiesz? ;)

"Uwielbiam" wszelkie, pokazywane w telewizorni relacje z imprez, kiedy część gawiedzi na całe gardło daje "póki" w hymnie... Ciekawe, czy inne nacje też tak przekręcają słowa najważniejszej państwowej pieśni?

No cóż... jeden z czołowych polityków przekręcił raz tak, że to "póki" wydaje się całkowicie nieistotnym drobiazgiem ;). Skoro z góry taki przykład idzie to czego się spodziewać po dole? Choć z drugiej strony w demokracji to jaki dół taka góra bo to on wybiera....no ale dobra bo za chwilę moderatorzy wkroczą za offtopic :P

Edited by Marmur

jaki dół taka góra :P

Ech, Marcin, chciałbym, żeby tak było, nie tylko w demokracji. Ale np. dajmy na to... w modzie :lol:

Dobra! To definitywny koniec offtopu! :okey: Niech nasz nowy Kolega warzy i pisze sobie w spokoju.

Cześć Aga (mój awatar możesz kojarzyć ze swojego bloga), cześć wszyscy! Za offtop przepraszam, to po części moja wina :)

Dzięki za tak miłe powitanie. Jeszcze o mnie usłyszycie ;)