Skocz do zawartości

Witam


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otwieram pierwszą warkę (robiłem od razu z zacieraniem), więc życzcie mi sukcesu.

Witam nowego piwowara. Pochwal się co uwarzyłeś :) I napisz coś więcej o sobie, skąd jesteś itp. Gratuluję też podejścia do tematu od razu od właściwej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijemy PALE ALE z zestawu Browamatora. Piwo wyszło wyśmienite, ale niestety już połowa drugiej skrzynki idzie. Kumple nie wierzą, że to piwo zrobione w domu. Do północy pójdzie 40 butelek i znów będę musiał coś uwarzyć. Wychodzi po 13 butelek na głowę, a ja cały czas nie czuję, że tyle wypiłem. Po Żywcu czy Lechu jaż dawno bym leżał. Zobaczymy jak będzie the day after.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano nie było kaca, uwierzycie? Po 13 piwach zwykle rano słyszę tupot białych mew, a tu nic. To znaczy chciało się pić, ale głowa nie bolała.

Kumple też są zdziwieni i zamówili sobie kolejną porcję piwka. Co polecacie na kolejny raz, żeby miało procenty i szybko w miarę się zrobiło, więc chyba też górnej fermentacji? Myślałem o pszenicznym, ale nie każdy lubi, mnie też muli jak wypiję z pięc Ciechanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci tylko na tym by kopało i było na szybko to kup tak: 5-8 kg cukru w Biedronce, Drożdże Turbo (w sumie dowolne) do tego przyda się naczynie (np. kolba czy szybkowar), chłodnica i trochę wężyków (silikonowych). W ciągu niecałego tygodnia możesz mieć domowy napój który dużo lepiej cię sponiewiera niż domowy browarek, a kac będzie jeszcze mniejszy ;). Polecam, zmienić podejście do tematu. Dla większości tutaj piwo to hobby a nie (a przynajmniej nie w pierwszej kolejności ;) ) źródło tańszego alkoholu ;). Jeśli chcesz uwarzyć piwo a potem obalić całą warkę w 1 dzień to trochę mija się jak dla mnie z celem. A tak w piwowarskim temacie. "By było szybko" prawie nigdy nie idzie w parze "by miało dużo %". Im mocniejsze piwo tym dłużej musi leżakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci tylko na tym by kopało i było na szybko to kup tak: 5-8 kg cukru w Biedronce, Drożdże Turbo (w sumie dowolne) do tego przyda się naczynie (np. kolba czy szybkowar), chłodnica i trochę wężyków (silikonowych). W ciągu niecałego tygodnia możesz mieć domowy napój który dużo lepiej cię sponiewiera niż domowy browarek, a kac będzie jeszcze mniejszy ;). Polecam, zmienić podejście do tematu. Dla większości tutaj piwo to hobby a nie (a przynajmniej nie w pierwszej kolejności ;) ) źródło tańszego alkoholu ;). Jeśli chcesz uwarzyć piwo a potem obalić całą warkę w 1 dzień to trochę mija się jak dla mnie z celem. A tak w piwowarskim temacie. "By było szybko" prawie nigdy nie idzie w parze "by miało dużo %". Im mocniejsze piwo tym dłużej musi leżakować.

Czyli dało się to ubrać w słowa :)

Jak się człowiek chce napić to i zacier wciągnie :D i do tego zagryzka zaraz: ot 'przyjemne z pożytecznym' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.