Skocz do zawartości

Logotyp dla Szczecińskiego Konkursu Piwa Domowego


bimbelt

Logotyp dla Szczecińskiego Konkursu Piwa Domowego  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który logotyp najbardziej przypadł ci to gustu?



Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze skojarzenie dla 1.-4. to logo Centrum Piwowarstwa - nie wiem czy zamierzone.

 

Chmiel - ok, ale jako element a nie wiadomość przewodnia ( potem się ludzie dziwią, że piwa się nie warzy się z chmielu :D )

 

Kufle z 1. i 4. jakieś takie ordynarne - proponowałbym wzór szkła z 5 lub inny "egzotyczny" dla postronnego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze skojarzenie dla 1.-4. to logo Centrum Piwowarstwa - nie wiem czy zamierzone.

 

Chmiel - ok, ale jako element a nie wiadomość przewodnia ( potem się ludzie dziwią, że piwa się nie warzy się z chmielu :D )

 

Kufle z 1. i 4. jakieś takie ordynarne - proponowałbym wzór szkła z 5 lub inny "egzotyczny" dla postronnego widza.

 

Skojarzenie z CP jest przypadkowe. Grafik jako referencję dostał inne logo, w którym także występuje kapsel.

 

Co do szkła, to kufel się chyba najbardziej kojarzy z piwem i mimo wszystko jest chyba najbardziej atrakcyjny wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkła, to kufel się chyba najbardziej kojarzy z piwem i mimo wszystko jest chyba najbardziej atrakcyjny wizualnie.

Nie mam zamiaru polemizować z Twoim gustem i założeniami, wyjaśnię jedynie o co mi chodziło. Taki kufel kojarzy mi się z biesiadą piwną z wszystkimi jej urokami, ale zupełnie nie pasuje mi do konkursu piw domowych, który raczej propagować ma złożoność piwnego świata, mnogość występujących smaków i styli oraz kulturę picia - sposób serwowania, itd.

 

Z dostępnych wybieram "Bramkę nr 1" :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zgadnij jeszcze do jakiej ;)

 

Tak się właśnie zastanawiałem czy będzie to czytelne dla ludzi, którzy Szczecina nie znają.

 

No nie będę zgadywać, bo Szczecina nie znam. Nigdy nie byłam. Wygooglałam i wygląda mi to na Bramę Portową.

Mi się Szczecin kojarzy z morzem, portem, statkami, itd. Może pójdźcie tą drogą, np. śledzik wskakuje z morza do piwa :lol:

 

Mnie osobiście, żaden nie podchodzi. Żaden nie jest szczeciński dla mnie, zwłaszcza 4 pierwsze. Oczywiście bez urazy, to tylko moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będę zgadywać, bo Szczecina nie znam. Nigdy nie byłam. Wygooglałam i wygląda mi to na Bramę Portową.

Mi się Szczecin kojarzy z morzem, portem, statkami, itd. Może pójdźcie tą drogą, np. śledzik wskakuje z morza do piwa :lol:

 

Mnie osobiście, żaden nie podchodzi. Żaden nie jest szczeciński dla mnie, zwłaszcza 4 pierwsze. Oczywiście bez urazy, to tylko moje odczucia.

 

Widzisz, to co jest "szczecińskie" dla szczecinian, będzie zawsze zbyt mało "szczecińskie" dla reszty kraju. I vice versa.

Dlatego wydaje mi się, że motyw miasta trzeba będzie porzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru polemizować z Twoim gustem i założeniami, wyjaśnię jedynie o co mi chodziło. Taki kufel kojarzy mi się z biesiadą piwną z wszystkimi jej urokami, ale zupełnie nie pasuje mi do konkursu piw domowych, który raczej propagować ma złożoność piwnego świata, mnogość występujących smaków i styli oraz kulturę picia - sposób serwowania, itd.

 

Zgadzam się z takimi założeniami i bardzo mi się na przykład podoba logotyp PSPD. Z drugiej strony chciałbym by logo było czytelne i zrozumiałe dla wszystkich, nie tylko dla piwowarów. Ważna jest też wizja całości. Pokal dobrze wygląda na tle Bramy Królewskiej, ale nie będzie się komponować z kapslem. Przynajmniej nie w przedstawionej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to co jest "szczecińskie" dla szczecinian, będzie zawsze zbyt mało "szczecińskie" dla reszty kraju. I vice versa.

Dlatego wydaje mi się, że motyw miasta trzeba będzie porzucić.

 

Skoro Brama Portowa jest symbolem Szczecina, to może coś z portem? Statek, kotwica? Może zamiast tego koła zębatego jakaś kotwica przechodząca w kapsel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie napisałeś, że to kapsel też myślałem, że to koła zębate:) Wybieram jedynkę. Dwójka jest urocza, ale rzeczywiście trzeba walczyć z tym "piwem z chmielu". Trzecia wygląda jak logo kiermaszu regionalnego, czwarta jak garniec śmietany. Ostatni jest pomieszaniem Guinnessa z jakąś budowlą sakralną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie napisałeś, że to kapsel też myślałem, że to koła zębate:) Wybieram jedynkę. Dwójka jest urocza, ale rzeczywiście trzeba walczyć z tym "piwem z chmielu". Trzecia wygląda jak logo kiermaszu regionalnego, czwarta jak garniec śmietany. Ostatni jest pomieszaniem Guinnessa z jakąś budowlą sakralną...

A dla mnie 4 propozycja jest najciekawsza. Ta piana wychodząca z kufla to dla mnie głowa ludzika patrzącego na napis umieszczony pod kuflem i jakby zadziwienie na twarzy co to będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to co jest "szczecińskie" dla szczecinian, będzie zawsze zbyt mało "szczecińskie" dla reszty kraju. I vice versa.

Dlatego wydaje mi się, że motyw miasta trzeba będzie porzucić.

No i chyba błąd. Warto propagować ciekawe i wartościowe miejsca, rzeczy itp.

Już dzięki temu ktoś się zainteresował co to za obiekt, przy okazji może jeszcze znalazł inne ciekawe w okolicy.

 

Jak dla mnie to nr 5. "Koła zębate" jeśli już, to stanowczo do dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem i bez złośliwości, proszę nie odebrać tego jako osobistą wycieczkę, staram się jak najbardziej konstruktywnie.

Te nieszczęsne kółka zębate są do wyrzucenia - nie wyglądają jak kapsle tylko jak pół kółka zębatego i kojarzą się np. z Katowicami. Kapsel ma 20-21 ząbków (a nie 24) o innym kształcie niż na rysunku. Przecięcie na pół dodatkowo utrudnia rozpoznanie kształtu.

 

Czy zamierzacie wykorzystać logotyp do druku na etykietach albo kapslach? To wymusza w pewien sposób jego kształt i ogranicza liczbę możliwych do wykorzystania kolorów (do dwóch). Odpada wtedy nr 4.

 

Jeśli chodzi o rozpoznawalne elementy, próbowałbym odwołać się do najbardziej oczywistych symboli miasta:

- maszt z "Konstantego Maciejewicza"

- herb miasta (gryf trzymający w dziobie gałązkę chmielu jako parodia gołąbka pokoju mógłby urazić uczucia Szczecinian, ale strasznie mnie kusi)

- Brama Królewska (jak na nr 5)

Kotwice nie, pół Pomorza mogłoby sobie wystawić kotwice jako logo.

 

W ogóle nr 5 wygląda najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że te logotypy nie mają nic wspólnego ze Szczecinem. Może dać jakiegoś Gryfa, czy Wały Chrobrego. Ta "Brama Portowa" (jeśli się nie mylę żę o Bramę tam chodziło) to mało rozpoznawalna jest. Może taki rzut WCh jak w FG mają... ??? Nie taki sam, bo powiedzą że kradzione, ale miasto się ucieszy bo to dodatkowa promocja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.