Skocz do zawartości

Mnóstwo pytań zanim zabiorę się za warzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, przecież napić się z ojcem browara to wstyd, no patrzcie, patrzcie.

 

 

edit:

A i nie wiem jak Ty, wiązać buty umiem. Jeżeli chcesz, to Cię nauczę. Obiecuję nie obrzucać Cię komentarzami: Poczytaj, w Internecie jest tego masa.

 

Jeżeli wszystko jest tu wszędzie tak wprost napisane, a "kotom" nie wolno pytać, pada pytanie - po co się tu w ogóle mam rejestrować? Chcę uwarzyć własne piwo. Zadaję proste pytania. Nie prosiłem nikogo o uszczypliwe uwagi, w zasadzie nie mam ochoty ich nawet czytać. Doceniam trud użytkowników, którzy piszą, a potem komentują. Nie rozumiem natomiast komentarzy: O matko z Buska Bogoryjsko, zapytał!

 

Kto pyta, nie błądzi. Kto pyta, ten pragnie poszerzać wiedzę.

 

Jeżeli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie, zawsze możecie przytoczyć link - jesteście tu dłużej, wiecie o forum więcej. Gdyby nie było tu tak durnowatych postów w stylu: Wiązali ci sznurówki, z pewnością nie było by (według was, bo wcale nie uważam, by faktycznie tak było) tak durnych pytań. Bo ludzie zwyczajnie mogli by czytać. Ale czego ja oczekuję, skoro jest to tylko forum publiczne, gdzie ktoś może dać upust frustracji życia codziennego. Napiszmy jeszcze kilka szarych teorii o użytkowniku Mikołaj - Przecież to gnój i smarkacz, który podchodzi do sprawy ze słomianym zapałem, a rondel, który wynalazł w Internecie posłużyć ma za kuwetę dla kota. O zgrozo.

Edytowane przez Mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać tylko czytać, bo wszystko już było opisane. Zanim zrobiłem pierwsze piwo tematy w wiki przeczytałem chyba z pięć razy, żeby co nie co wiedzieć.

Pod tym linkiem jest jak się robi piwo z zacieraniem słodu

http://www.wiki.piwo...ania_s%C5%82odu

 

A pod tym linkiem jest jak zrobić z brewkita

http://www.wiki.piwo...piwo_z_brewkita

 

Także zabieraj się za lekturę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pana post, który jest *jakże konstruktywny*. No nie ma to tamto, wiele się dowiedziałem, dziękuję za taką pomoc, ale nie musiał Pan tracić czasu, ależ dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi - W skrócie, nie wiem co bym bez Pana począł :/:|

Pod moim pierwszym, jakże konstruktywnym postem, był jakże konstruktywny link do wiki. Trzeba było go przeczytać, to nie musiałbyś zadawać serii pytań. Mówią, że nie ma głupich pytań, ale nie wiem jakim przymiotnikiem określić pytania: po co mi garnek? jakie są moje role? Fermentacja zachodzi w brewkicie, tak?

Jakiej pomocy oczekujesz? Ktoś ma do Ciebie przyjść i czytać Ci na dobranoc?

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kurna poczytaj wsio jak leci,ja zabrałem sie pierwsze za konserwy (brewkit),ale wszystko czytałem i dopiero po paru miesiącach zdecydowałem sie zacierać.My górale to tylko,sliwowica,cytrynówka,wino,aroniówka,i inne wyskokowe wynalazki,a do piwa jesteśmy zacofani,ale przełamałem sie,i teraz na luzaka zacieram se w lodóweczce.Gdyby nie to forum i ci ludzie tutaj to dalej bym nie znał smaku swojskiej zupki chmielowej.

 

POCZYTAĆ WSZYSTKO BO JEST MASA TEMATÓW KTÓRE DADZĄ CI ODPOWIEDZ NA TWOJE PYTANIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego NOWY po części masz rację " Kto pyta nie błądzi" ... niestety po części... reszta racji leży po stronie "dziadków". Zabierasz się do tematu warzenia a nie chcesz wykazać minimum inicjatywy i jak większość, która kiedyś też po raz pierwszy piwo warzyła, trochę samemu się do tego przygotować, czytając informacje zawarte na tym forum a dopiero później, będąc już trochę bardziej oświeconym zadawać pytania, choćby dla wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości jakie Ci się nasuną.

Jednakże uważam też, że nie powinno się tak ostro atakować kogoś kto chce rozpocząć przygodę z piwem i jest w tej kwestii zupełnie zielony, bądź też naturalną cechą jego jest, że wiedzę przyswaja sobie łopatologicznie, mając podane odpowiedzi po kolei na nurtujące go pytania.

Nie należę do tych super doświadczonych ale trochę już poczytałem, trochę na forum dopytałem i jeśli mogę w czymś pomóc zapraszam na PW. Ile będę potrafił tyle wyjaśnię.

Kłócąc się na forum wiedzy nie zdobędziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, powiem Ci tylko, że zanim sie tu zapisałem, 3 miesiące (to wcale nie za wiele) śledziłem to forum i czytałem, czytałem i czytałem.... I naprawdę, z szacunku dla gospodarzy tego forum i użytkowników, nigdy nie zadałbym pytania w stylu: jaki garnek, co muszę mieć itp.

Owszem , forum jest po to by zadawać pytania, ale myslę, że obowiązuje jakieś minimum wiedzy.... Powodzenia i wytrwałości w piwowarstwie Ci życzę.

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Mikołaj jaki ci trzeba sprzęt,

http://www.piwo.org/...post__p__113823

1- Możesz większy kupić ale ten co mam spokojnie styka na 23l warkę

2- Lodówka tu musisz sam zadecydować czy chcesz w lodowce zacierać,a jak tak to tutaj masz też fajnie opisane http://www.piwo.org/...ka-turystyczna/

3-Chłodnica zanurzeniowa.Polecam z allegro miękka miedz do gazu lpg,a zwiniesz ja sam,ja ją skręcałem na bańce od mleka,a chłodzenie BAJERA http://allegro.pl/ru...2078649008.html

4-Taboret gazowy.Ja mam taki http://allegro.pl/taboret-gazowy-najnizsza-cena-super-promocja-i2080486242.html sprawuje się egelancko

5-A resztę fermentory,balingometry,termometry,pisze w liczbie mnogiej,bo lepiej kupić 2 bo jak któreś sie rozbije,albo uwali,w czasie zacierania(termometr)albo fermentacji(balingometr)to może być ciężko.

 

Reszta czytać bo że będziesz miał sprzęt to jedno,a zacieranie to drugie.

Edytowane przez cjhouse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ma się rozumieć to sprzęt do zacierania ci podaje,bo na brewkity to inna sprawa.PISMO SWIĘTE

 

 

,,Proście, a otrzymacie; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, temu otwierają,,(Mt 7,7-12)

 

:beer::D

Edytowane przez cjhouse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.