Skocz do zawartości

Zbieranie gęstwy


Afghan

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tyle śmiecia zebrałem?

A gdzie napisałem, że to śmieci? napisałem

Na górze masz najzdrowsze drożdże, które jeszcze fermentowały po zlaniu gęstwy.

Niżej też masz rozróżnialne warstwy, Osobiście, do następnej warki dał bym praktycznie wszystko, bo nie widać, żeby było tam za dużo śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie piwa robisz i jakiej wielkości masz warki. U mnie powinno wystarczyć na jedną warkę :D Najlepiej użyj jakiegoś kalkulatora do obliczenia ilości drożdży. Tu masz jeden z nich, inne znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Chciałbym upewnić się co do sposobu zebrania i zadania gęstwy. W sobotę planuje zlać na cichą piwko które wlasnie fermentuje i jednocześnie zrobić kolejne. A w zasadzie w momencie kiedy będzie się gotowała nowa brzeczka to zlałbym na cichą tą obecnie fermentującą. Po burzliwej planuję zebrać gęstwę i po ostudzeniu nowej brzeczki zaszczepić ją zebraną gęstwą. Pytanie moje: czy kombinować coś z przemywaniem gęstwy czy odrazu wpakować do lodówki a może na tak krótki czas niema sensu trzymać w lodówce. Na sobotę planuję zrobić już chlodnicę i mam nadzieję że chłodznienie nie będzie trwało dłużej jak jakieś 30 min.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chłodzić musiałbym w fermentorze z kranikiem i potem przelewać brzeczkę na pozostałą gęstwę. Plusem takiego rozwiązania była by możliwość przelewania na cichą (odfermentowanej brzeczki) w momencie chłodzenia (nowej brzeczki) a minusem zapewne fakt że cały pozostały "cmentarz" po porzednim piwku znalazłby się w nowym ;)

Edytowane przez sagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie czaję twoich akrobacji. Jak masz chłodnicę to chłodzisz w garnku i zimne zlewasz na gęstwę. Będzie ok.

"cmentarzem" się nie przejmuj, jeśli to pierwsze piwo na tych drożdżach.

kranika proponuję używać tylko do zacierania oraz rozlewu. nie ma sensu w nim fermentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie nastawiliśmy warkę APA na drożdzach US-05, których gęstwy chcielismy użyć do amerykańskiej pszeniczki.

Pytanie - czy da się zebrać trochę drożdzy z powierzchni nastawu ( z tej czapy co się tworzy na początku fermentacj burzliwej) ?

Czas goni, bo w połowie kwietnia mamy dwie imprezy urodzinowe i nie chcielibyśmy czekać o końca burzliwej z APA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem/pytanie - jakieś 4,5 tygodnia temu zebrałem gęstwę z Nottinghamów po APA do dwóch osobnych słoików (w każdym po ok. 200-300ml gęstwy. Nie przemywałem jej, bo był to pierwszy raz :) Jeden z tych słoików zadałem nieco ponad 2 tygodnie temu do cydru kartonikowego... efekt? Kwasiżur... i teraz pytanie czy to wina zakażonej gęstwy (APA wyszło wcześniej bardzo dobre, bez śladów infekcji), czy infekcja w cydra wdarła się podczas fermentacji.

 

Została mi druga porcja gęstwy, którą teraz chciałbym wykorzystać do AIPA bądź Robust Portera. Jak sprawdzić, czy gęstwa jest zdrowa i wystarczająco żywotna? Czy jest jakaś pewna metoda?

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli z tym kwasiżurem? Bo cydry do 0blg fermentują przecież nie ma tam cukrów złożonych jak ze słodu więc nie zatrzyma Ci się na 2-4blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak, ale raczej nie powinien być kwaśny jak cholera i śmierdzieć skwaszonym wińskiem... zlałem go na razie na cichą z dodatkiem pektopolu do wyklarowania (był z tłoczonego, mętnego soku) i zobaczymy, ale raczej nie wróżę mu świetlanej przyszłości w moim żołądku :P Międzyczasie, podczas burzliwej, miałem jeszcze inwazję owocówek w piwnicy... choć żadna nie powinna znaleźć drogi do fermentora.

 

Ale tu kompletnie nie o ten cydr chodzi. Jak wobec tego sprawdzić gęstwę, jeśli w tle jest podejrzenie infekcji zrobionego na niej piwa/cydru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest podejżenie infekcji to po co przepłacać. Dyszka za saszetkę albo 5 dyszek za całą warkę. :)

Możesz trochę cieńkiego zrobić z wysłodzin i sprawdzić co z tego wyjdzie. Będziesz miał rozpoznanie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiżur... i teraz pytanie czy to wina zakażonej gęstwy

Nie to wina drożdży, które nie są dedykowane do cydru. Miałem podobny problem przy US-05

 

Jak wobec tego sprawdzić gęstwę, jeśli w tle jest podejrzenie infekcji zrobionego na niej piwa/cydru?

Jeżeli miałbym podejrzenie o infekcję, to bym sobie odpuścił. Moje gęstwy weryfikuję według poniższych punktów

1. Płyn nad gęstwo powinien być klarowny, bez żadnych błonek i podejrzanych przebarwień - zupełnie czysta powierzchnia;

2. Zapach i smak w porządku (chyba wiadomo o co chodzi)

3. Moje gęstwy zawsze posiadają ładny kremowy kolor - to chyba także ważne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gęstwa pobrana z tego cydru (w celach eksperymentalnych) też trochę podjeżdża, a płukałem ją już 3 razy.. woda w słoiku nad gęstwą jest ciągle mętna.

 

Że cydr można dosłodzić, to wiem - mam nawet już słodzik kupiony. Ale co innego jak jest kwaśny, a skwaszony... Nie wiem, mam nadzieję, że macie rację i coś z tego będzie :) Ale jeśli nie jest zakażony jakiś dziadostwem, to po dodaniu pektopolu powinien się chyba znacznie sklarować?

 

Z tą gęstwą to się jeszcze zastanowię - może faktycznie lepiej kupić nowe drożdże za 10zł... nawet lepsze do tego AIPA by były np. US-05 niż Nottinghamy.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.