Skocz do zawartości

Wysładzanie w 90 C


Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec zacierania, przed samym wysładzaniem musiałem na chwilę gdzieś wyjechać, miało mi to zająć 10 minut, więc ustawiłem podgrzewanie do 78C, ale po drodze był wypadek i zanim wróciłem, temperatura osiągnęła 96 C. Dolałem trochę zimnej wody, ale i tak zostało 90 C.

Czy mam się spodziewać jakichś negatywnych skutków? Gdzieś coś o tym czytałem, że nie należy przekraczać 80 C, ale już nie pamiętam o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie teoretycznie tak,ale praktycznie nie ;) ,przy dekokcji nie ma negatywnych skutków,to dlaczego miałyby się pojawić.

Ale dekokci się część, a nie całość. Gdyby nie miało znaczenia to podgrzewało i wysładzało sie wrzątkiem

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Myślę że nie masz się czym martwić. Chyb że taniny i skrobia nie dają ci spać po nocach. w browarze w Cieszynie używa się do wysładzania wody o tem. (jak określił pan technolog) nieco wyższej niż 80°C.

U mnie temperatura zacieru podczas układania złoża przez 15' spada do 72-75°C, gdy spuszczę szybko całą brzeczkę i wleję wodę o tem. 78°C, tem. ustala się na 70°C. Przypuszczam że u ciebie także woda która dociera do młóta ma sporo niższa tem. niż owe 90°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zacierania, przed samym wysładzaniem musiałem na chwilę gdzieś wyjechać, miało mi to zająć 10 minut, więc ustawiłem podgrzewanie do 78C, ale po drodze był wypadek i zanim wróciłem, temperatura osiągnęła 96 C. Dolałem trochę zimnej wody, ale i tak zostało 90 C.

Czy mam się spodziewać jakichś negatywnych skutków? Gdzieś coś o tym czytałem, że nie należy przekraczać 80 C, ale już nie pamiętam o co chodziło.

 

Tak z ciekawości, nie prościej było z tego garnka wylać np. 1 l gorącej wody i zastąpić go zimną by temp. spadła niż się stresować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, nie prościej było z tego garnka wylać np. 1 l gorącej wody i zastąpić go zimną by temp. spadła niż się stresować ? :)

 

Tak tylko że jemu nie woda do wysładzania osiągnęła temp. 96 °C . Tylko zacier przed wysładzaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jemu nie woda do wysładzania osiągnęła temp. 96 °C . Tylko zacier przed wysładzaniem. :)

 

Mój błąd...wybacz. Poddam się samobiczowaniu zaraz po powrocie z pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.