Skocz do zawartości

Leżakowanie piwa w ujemnych temperaturach


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

W mion nieogrzewanym garażu trzymam skrzynki piwa oraz pełne kegi. Temperatura spadła już do -2 °C Takie warunki działają na korzyść mojego piwa. Niestety prognozy zapowiadają jeszcze większe mrozy. Czy ktoś posiada wiedzę, w jakiej temp powinienem przenosić moje piwo w cieplejszy kąt? Domyślam się, że te mocne, 16°blg i więcej są bezpieczne.

Podzielcie się swoim doświadczeniem jak wykorzystać mrozy do udoskonalenia swoich piw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że podepnę się pod temat. Dzisiaj ewakuowałem z mojego browarku pilsa, który stał na cichej. Temp wewnątrz spadła do -6. Stały tam jeszcze zapomniane 4 butelki piwa i w jednej piwko już zamarzło. I tak mnie teraz gryzie czy zrobiłem dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-2 to idealna temperatura na leżakowanie piwa, na pewno w niej nie zamarźnie.

 

A w jakiej zamarźnie? Pewnie już w -3-4, ale jak szybko ją osiągnie trudno powiedzieć, zależy od temperatury otoczenia i pojemności cieplnej piwa. Dziś fermentor przed butelkowaniem wystawiłem na dwór (-10), po 2 godzinkach już miał kryształki lodu.

 

Pociesz się, że jak zamarźnie, nic strasznego się nie stanie, najgorsze co może się przydażyć to zmętnienie.

Jest już nagazowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-najgorsze co może się przydarzyć to zmętnienie.

 

Nie rozumiem.

 

Mój nagazowany kolsch leżakuje na strychu. Zmętniał potwornie. To mu szkodzi? Myślałem, że jak w zimnych zmętnieje, to w cieple "odmętnieje" :roll:

 

O co chodzi z tym zmętnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że tak jak pisze coder, temperatura minusowa bliska zeru, nie poczyni strat, ale taka w okolicach -5 i niżej potrafi narobić sporego "bałaganu" w już zabutelkowanych/zakegowanych piwach, w warce fermentującej, nie powinno się nic szczególnego wydarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piwniczce temperatura wynosi ok. -4..5C, na lagerowaniu stoją 3 warki (pilsy). Jak wczoraj sprawdzałem pojawiły już się pierwsze oznaki zamarznięcia, takie luźno pływające kryształki. Do zmrożenia na kamień zostało niewiele.

Czy zamrażając piwo nie niwelujemy przypadkiem dobrodziejstw lagerowania, czyli wytrącenia różnych syfów, białek, polifenoli itd, które zamiast osiąść na dnie będą po prostu zamrożone w piwie?

Czy w takim wypadku lagerowanie poniżej -2°C mija się z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem, dlaczego zmętnienie piwa to "najgorsze, co może się przydarzyć" :/ Chyba, że była to jakaś ironia codera, ale nie przypuszczam :)

Dotychczas sądziłem, że lagerowanie w okolicach 0°C bardzo dobrze wpływa na piwo. Drożdże, osady ładnie opadną, piwo się wykrystalizuje i będzie ok. A zmętnienie po ociepleniu powinno ustąpić.

 

Jeśli wypisuję głupoty - poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z refermentacją takiego piwa lagerowanego w temp. 0°C? Nie ma problemu z późniejszym nagazowaniem w butelkach?

Ja nie miałem problemów, ale można dodać troszkę świeżej gęstwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem, dlaczego zmętnienie piwa to "najgorsze, co może się przydarzyć"

 

Słyszałem, że jak piwo zamarznie i odtaje, to pojawia się nieusuwalne zmętnienie. Ale nie widziałem tego nigdy w praktyce, więc jest to zagrożenie tylko hipotetyczne, "anecdotal evidence" jak to ładnie nazywają w szerokim świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie otwieram dzisiaj piwo Adama i zobaczymy czy jest klarowne czy nie.

Jejski.. godzinę otwierasz to piwo ? , czy już piąte sprawdzasz ?.. a my tu czekamy z niecierpliwością na diagnozę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.