Jump to content
wiess

Keg w otulinie

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie tej otuliny gumowej. Czy w ogóle można ją zdjąć i jak mocno jest przytwierdzona do kega tzn. czy można ją usunąć mechanicznie czy trzeba użyć innej metody powiedzmy nie ekologicznej?Na allegro pojawiło sie kilka i w miarę dobrych cenach.

Podobno mechanicznie można zdjąć. Ktoś tu na forum o tym pisał.

Miej na uwadze, że kegi w otulinie mają znacznie cieńsze ścianki z blachy niż te oryginalnie bez otuliny.

Widziałem taki "obdarty" keg, nie wygląda to estetycznie - kwestia, czy zależy Ci na estetyce. Otulinę da się zdjąć używając szlifierki, a później papieru ściernego.

Jak potrzebujesz na kadź grzaną palnikiem, to proponuję ściągnąć tylko z dna i 1/3 wysokości ściany - tyle powinno wystarczyć. Resztę potraktuj jak izolację. :D

Podobno mechanicznie można zdjąć. Ktoś tu na forum o tym pisał.

Miej na uwadze, że kegi w otulinie mają znacznie cieńsze ścianki z blachy niż te oryginalnie bez otuliny.

Nie zauważyłem, że mają cieńsze ścianki, ale fakt, że nie przyglądałem się temu za dokładnie. U kolegi trzyma się bez problemu.

można ją ściągnąć, ścianki faktycznie są cieńsze, ale zapewne, nawet po wycięciu góry, z uwagi na kształt (w tym dna) będzie sztywny.

Mam taki keg w otulinie, zrywanie tego plastiku to porażka, kupa roboty, porysowana blacha, szkoda zachodu. Jeszcze dodam że rączki są z samego plastiku, jak się zerwie to nie będzie.

Cześć.

Próbowałeś drewnianym klockiem przyciętym w klin? Kolega tak robił mówił że dobrze szło przy użyciu klina i młotka.

Ja kiedyś do kega z otuliną wspawywałem mufkę na grzałkę i zauważyłem, że w miarę nagrzewania się blachy od spawu, guma sama odchodziła (można było oderwać ogromne płaty gumy-została czysta golutka blacha bez uszkodzeń mechanicznych). Może rozwiązaniem jest podgrzewanie blachy opalarką lub dużej mocy suszarką.

ja dzisiaj opalilem w ognisku 20 min potem szczotka na wiertarce i po sprawie ten keg zrobiony jest z blachy 1mm raczej do gotowania sie nie nadaje

ja dzisiaj opalilem w ognisku 20 min potem szczotka na wiertarce i po sprawie ten keg zrobiony jest z blachy 1mm raczej do gotowania sie nie nadaje

A ta szczotka druciana to z jakiej stali?

Edited by josefik

Miejmy nadzieje ze była to szczotka z nierdzewki....swoją drogą jakim modyfikacją poddałeś Swiadrerny swojego kega??

W łikęd będę w browarze to porobię zdjęcia. Ogólnie to nie ściągałem całej otuliny, tylko dno, bo warzę na taborecie gazowym.

Mój garnek jest z jeszcze cieńszej blachy

Mam takiego kega po jakimś niemieckim browarze. Sciągałem gumę dłutem i brecha 20 min i po sprawie (trudno to tylko zacząć było) ładnie płatami wielkości dłoni schodziła. 20l waży 3kg ale jak czytam, że ścianki są cieńsze to ok. Bałem się, że to aluminium. Znacie kogoś z okolic Wrocławia kto by mi mógł to pospawać????

Aluminiowy nie jest napiłowałem kwałek przy gwinicie wrzuciłem opiłki do probówki i dosypałem kreta, dolałem wody i wymieszałem - zero reakcji. Magnes jakby lekko łapie ale się nie trzyma. Szlifierką jak próbowałem go dotykać to iskrzyło. Znacie może jakiegoś majstra od spawania co by mi mógł to sprawdzić czy to nierdzewka na 100%?????

Edited by xkazielx

Guest franc

Chcę kupić kegi w otulinie gumowej.

Czy tą gumę/plastik można jakoś ściągnąć ?

Guest franc

Czy kegi bez otuliny są lepsze ?