Skocz do zawartości

Jaki wybrać telefon ?


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu pewnych zawirowań mam u operatora do wyboru telefon jak z listy w załączniku.

Poczytałem chwilę na necie, ale w zasadzie nie jestem w stanie na tej podstawie nic wybrać :)

 

Może jest ktoś, to na co dzień zajmuje się komórkami i może mi doradzić sensownego? (coś w miarę stabilne, koniecznie gps na potrzeby Endomondo, fajnie żeby się nieraz dało skorzystać z przeglądarki)

 

Dzięki za pomoc :beer:

telefony2.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy najsensowniej wygląda Xperia neo V. BB i wszytsko na BADA odpada, bo jest bardzo mało aplikacji. Symbian to relikt przeszłości. Zostaje Windows, Android i iOS ( niestety lista nie obejmuje iPhone'a). Z telefonów z tabelki najbardziej zaawansowany jest właśnie neo V z "wysokim" Andkiem. Problem może mieć tylko z czasem pracy na baterii.

 

Z HTC jest tylko Wildfire, a to telefon dla wroga. Zainstalowanie na nim czegokolwiek zwalnia go do poziomu galopującego żółwia, a wyświetlacz ma piksele jak fotoramka z biedronki.

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś, to na co dzień zajmuje się komórkami i może mi doradzić sensownego? (coś w miarę stabilne, koniecznie gps na potrzeby Endomondo, fajnie żeby się nieraz dało skorzystać z przeglądarki)

 

Korzystałeś z Endomondo, w moim przypadku (nokia E52) był to straszny niewypał.

Nie wiem jak z innymi telefonami, ale z moim, w terenie leśnym dolicza przynajmniej 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem ostatnio ale z małżonką w roli głównej i wyborem telefonu dla niej. z danych technicznych najlepiej prezentuje się SE Xperia Neo V - miałem ten telefon w ręku ale wydał mi sie zbyt plastikowy, Wildfire faktycznie jest telefonem do... dzwonienia, zbyt wiele od niego nie należy oczekiwać, ludzie chwalą sobie Samsunga z Galaxy Ace (z Androidem oczywiście) włącznie - nie miałem w ręku, więc nie wiem, osobiscie nie jestem przekonany do tej marki (ps. mój wybór padł na inny HTC ze względu na jakość wykonania - bezsprzecznie reszta powinna brać przykład)

Osobiście nie uzywam żadnego z wymienionych. Jeżeli potrzebujesz urządzeń pracujących stabilnie i z GPS - to chyba wiekszość już taka jest; wcześniejsze wersje Androida (<2.2) sprawiały troche problemów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC Wildfire S ma trochę mało pamięci wewnętrznej (150MB), Android najczęściej nie jest w stanie trzymać aplikacji na karcie (z nielicznymi wyjątkami) i w pewnym momencie trzeba powstrzymać zapędy instalowania nowych gadżetów.

Blackberry bez BIS to trochę bida, a BIS to dodatkowe 10zł do abonamentu.

Nokie po części (X2) nie mają GPS, więc Endomondo nie ruszy - zastanawiałbym się ewentualnie nad Nokią 500 albo C6 z dotykowych. Z Samsungów też ciężko coś wybrać, 3850 Corby II ładnie wygląda, ale nie brałbym, też nie ma GPS.

LG P990 Swift 2X wyróżnia się mocno na plus - ma bogate wyposażenie, aparat z lampą błyskową (przydaje się), potężny procesor Tegra 2, 8GB pamięci i Andrzeja Froyo - w porównaniu do większości pozostałych modeli to wyścigówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w pewnym momencie trzeba powstrzymać zapędy instalowania nowych gadżetów.

Jeśli do tego posusuwa się i wyłączy zbędne gadżety to można spokojnie poinstalować nie jedno bez specjalnego spowolnienia telefonu. Ja na wildfire s nie narzekam specjalnie. Inną kwestią jest to z ilu tych gadżetów korzystacie na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na liście ...ale polecałbym Motke milestone mam ten telefon 2 rok działa na androidzie i jeśli chodzi o obsługę neta i aplikacji z androida to spisuje się rewelacyjnie choć nie jest tak modnym fonem jak nokie czy htc... ale warto. No i zaliczył już kilka przyziemień... i działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam Samsung Galaxy i5700, na Androidzie 2.1. Ale w obecnej konfiguracji jest za wolny, ale już za kilka miesięcy będę też wymieniał na coś nowszego.

 

Co do potrzeb ja bym wybierał telefon z procesorem ARMv7, bo jest szansa na odpalenie Firefox dla urządzeń mobilnych i minimum na androidzie 2.2 Foyo, bo jest dużo bardziej wydajny niż wersje poprzednie. Co do marek to już sprawa drugorzędna, ale urządzenia HTC występują na liście CyanogenMod, co pozwala po okresie gwarancyjnym odświeżyć telefon i nadać mu nowe tchnienie :)

 

EDIT

No ten LG z tego co widzę by spełniał wszystkie moje warunki nowego telefonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wybrać tylko z tej listy. Na ten moment najbardziej ciekawym jest LG P990 Swift 2X (dzięki Plaster), którego w ogóle jakoś nie rozważałem.

sprawdź jeszcze SE Xperia, LG to konstrukcja z 2010 roku, więc nieco leciwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.