Skocz do zawartości

Wężyk do dekantacji piwa


kosimazaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam szybkie pytanie. Do dekantacji piwa z fermentacji burzliwej na cichą używam wężyka, który został mi jeszcze z czasów, kiedy robiłem domowe wina. Sprawdza się całkiem dobrze.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/13431789/f-biowin-wezyk-do-sciagania-wina.jpg

 

Problem pojawił się kiedy podczas pierwszego zacierania chciałem użyć go do filtracji i wysładzania. Kiedy wężyk złapał trochę temperatury od gorącej brzeczki, zaczął po prostu śmierdzieć gumą/plastikiem. Przestraszyłem się, że zapach może przeniknąć do piwa i poradziłem sobie jakoś bez niego.

 

Pytanie, czy są wężyki, które w kontakcie z wrzącą brzeczką nie wydzielają niechcianych "aromatów"? Z jakiego materiału takie wężyki są zrobione? (ten do wina jest igielitowy).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie, czy są wężyki, które w kontakcie z wrzącą brzeczką nie wydzielają niechcianych "aromatów"? Z jakiego materiału takie wężyki są zrobione? (ten do wina jest igielitowy).

 

Pozdr

 

To są wężyki silikonowe do kontaktu ze spożywką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie robi na nich wrażenia?

 

Jedynie kontakt bezpośredni z żywym ogniem ;)

Przy dłuższym używaniu kontakcie z wodą, wrzątkiem przy dezynfekcji silikon może jedynie z przezroczystego zrobić się mlecznobiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dłuższym używaniu kontakcie z wodą, wrzątkiem przy dezynfekcji silikon może jedynie z przezroczystego zrobić się mlecznobiały.

Mam wężyki silikonowe, ale nie zauważyłem takiego efektu. To chyba właśnie igielitowe wężyki mętnieją po potraktowaniu wrzątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wężyki silikonowe, ale nie zauważyłem takiego efektu. To chyba właśnie igielitowe wężyki mętnieją po potraktowaniu wrzątkiem.

Stasiek być może to zależy ile silikonu jest w wężu silikonowym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Muszę w takim razie zaopatrzyć się w wężyk silikonowy. Pytanie jeszcze, w jakiego typu sklepach szukać takiego wężyka dopuszczonego do kontaktu z żywnością? Supermarkety budowlane chyba raczej odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten i sprawuje sie bardzo dobrze http://allegro.pl/wa...2061731071.html

Super! cjhouse, mam pytanie dotyczące średnicy wewnętrznej tego wężyka. Czy wchodzi na standardową końcówkę kranika do fermentora? Nie mam tego teraz jak zmierzyć niestety, a już bym zamówił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! cjhouse, mam pytanie dotyczące średnicy wewnętrznej tego wężyka. Czy wchodzi na standardową końcówkę kranika do fermentora? Nie mam tego teraz jak zmierzyć niestety, a już bym zamówił :)

 

Pasuje jak ulał,ja kupiłem go 2metry,igielitowy mi sie pod wpływem ciepła złamał,znaczy kurna nie cieknie nic z niego,ale widać złamanie,a silikon to silikon,zwiniesz go jak tylko chcesz,a dezynfekcja,to gotuje w garnku wode i po prostu go tam wkładam na pare minut,a na koniec zasysam jeszcze wrzątek do niego.I to jak dla mnie wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.