Skocz do zawartości

Chmiel


korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ku mojemu zaskoczeniu w paczce ze sklepu browarniczego znalazlem kilka worków chmielu Challanger (syszki, 100 g każdy). Najwyrazniej wrzucili go tam przez pomyłkę.. Chciałbm go jakoś wykorzystać.. Nie zamierzam na razie warzyć nic z ekstraktów słodowych, ponieważ nie mam odpowiednio dużego garnka (zakup w planach), a oprócz tego mam kilka brewkitów do zrobienia. Pewnie mógłbym tymi szyszkami dochmielić pilsner'a (Muntons), któego planuję zrobić jakonastępnego (lubie chmielowy aromat). Teraz pytanie: jak to zrobić, żeby wyszło to najlepiej ;)?? Myślałęm o tym, żeby gotować go w wodzie przez ok 20 min. a następnie dodać do warki przed zasypem drożdży.. Co na to piwowarska brać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ku mojemu zaskoczeniu w paczce ze sklepu browarniczego znalazlem kilka worków chmielu Challanger (syszki, 100 g każdy). Najwyrazniej wrzucili go tam przez pomyłkę.. Chciałbm go jakoś wykorzystać.. Nie zamierzam na razie warzyć nic z ekstraktów słodowych, ponieważ nie mam odpowiednio dużego garnka (zakup w planach), a oprócz tego mam kilka brewkitów do zrobienia. Pewnie mógłbym tymi szyszkami dochmielić pilsner'a (Muntons), któego planuję zrobić jakonastępnego (lubie chmielowy aromat). Teraz pytanie: jak to zrobić, żeby wyszło to najlepiej ;)?? Myślałęm o tym, żeby gotować go w wodzie przez ok 20 min. a następnie dodać do warki przed zasypem drożdży.. Co na to piwowarska brać??

Chmiel nie jest twoj, powinienes go zwrocic do sklepu. Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w sumie to sobie pomyślałem, że skoro go już tam wrzucili, to może chcieli się go pozbyć, albo wypełnić nim pudełko.. idealnie wypełniało lukę w paczce...

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to ewientnie wygląda na ekstrasa.. zawsze mi cos dorzucali.. ostatnio mi na przyklad dodali areometr..

 

Poza tym już po złożeniu zamówienia kupowałem jeszcze kilka drobnostek z tego samego sklepu przez ebay, placiłem za poczte za każdą rzecz osobno, a i tak przyszło wszystko w jednej paczce.. więc może to rekompensata za opłaty pocztowe?? no nie wiem, ja to traktowałem, jako coś ekstra dla stałego klienta..

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to ewientnie wygląda na ekstrasa.. zawsze mi cos dorzucali.. ostatnio mi na przyklad dodali areometr..

 

Poza tym już po złożeniu zamówienia kupowałem jeszcze kilka drobnostek z tego samego sklepu przez ebay, placiłem za poczte za każdą rzecz osobno, a i tak przyszło wszystko w jednej paczce.. więc może to rekompensata za opłaty pocztowe?? no nie wiem, ja to traktowałem, jako coś ekstra dla stałego klienta..

'Kilka worków' :) Tak jak Koledzy piszą, ja bym się upewnił mejlowo..

Chmiel, jeżeli dobrze zapakowany i trzymany w niższej temp. niż pokojowa, może poleżeć i poczekać na lepsze czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi to ewientnie wygląda na ekstrasa.. zawsze mi cos dorzucali.. ostatnio mi na przyklad dodali areometr..

 

Poza tym już po złożeniu zamówienia kupowałem jeszcze kilka drobnostek z tego samego sklepu przez ebay, placiłem za poczte za każdą rzecz osobno, a i tak przyszło wszystko w jednej paczce.. więc może to rekompensata za opłaty pocztowe?? no nie wiem, ja to traktowałem, jako coś ekstra dla stałego klienta..

Może nie doczytałeś w treści aukcji, że są gratisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może zamiast się rozwodzić nad pochodzeniem tego chmielu coś by ktoś doradził? :P

Pewnie mógłbym tymi szyszkami dochmielić pilsner'a (Muntons), któego planuję zrobić jakonastępnego (lubie chmielowy aromat). Teraz pytanie: jak to zrobić, żeby wyszło to najlepiej ;)?? Myślałęm o tym, żeby gotować go w wodzie przez ok 20 min. a następnie dodać do warki przed zasypem drożdży..

Ale chcesz zwiększyć aromat chmielowy czy goryczkę? Dla goryczki 20 minut gotowania to może być trochę za mało. A dla aromatu wystarczyłoby 5 minut. Albo i nawet wrzucić do garnka już po wyłączeniu grzania i zostawić na chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.