Skocz do zawartości

AIPA fermentacja


BrewDogFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

18.01 uwarzyłem AIPA dodając drożdze Wyeast 1056 American Ale , po 7 dniach piana opadła lecz na powierzchni została mała jej warstwa grubości 2-3 mm. Blg z 16 zeszło do 4. Proszę o pomoc bo nie wiem czy pozostawić piwo na burzliwej do całkowitego opadnięcia piany czy tez juz mogę przelać na cichą. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simcoe możesz sobie odpuścić na cichej,praktycznie żadnego efektu.

columbus też testowałem,nie powala jakoś specjalnie zapachem,ale właśnie robię ale chmielone tylko nim;jakoś taki pikantny jest,a to mi się akurat podobało.

daje 25- 30 g ,przy 50 g nie czułem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czapa piany była dość spora nie pamiętam dokładnie ile litrów piany było widać w fermentatorze ale coś kolo 5 l napewno . Tak jak pisałem wyżej fermentacja bez żadnych zastrzeżeń , po 7 dniach została tylko delikatna piana . Piwko wyszło super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak się zachowują 1056 AmericanAle podczas fermentacji? Mają dużą czapę piany? Zamierzam fermentować raczej w dolnym zakresie.

 

Uwarzyłem 6 warek w tym sezonie na nich, między innymi AIPA i jestem zadowolony z efektów. Piana faktycznie duża, głęboko odfermentowują, nawet piąte piwio na nich o 21 blg fermentowane w 18 C wyłaziło z butli a było ze 4 litry przestrzeni. Zostaw im co najmniej 5-7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robił ktoś starter z nich? Lub jaki wydzielają zapach podczas fermentacji? Dostałem od BA częściowo aktywowaną paczkę. Bo upchali aktywatora do pudelka 7x7cm i musiała częściowo saszetka pęknąć. Próbowałem je aktywować do końca i przy rozbiciu pękło opakowanie troszkę wyciekło na zewnątrz.

Zrobiłem starter który włożyłem do lodówki do ~2°C, drożdże uparte bestie jak żadne pomimo temperatury dalej pracują, tyle że wydzielają nie przyjemny zapach, siarkowodór jak drożdże lagerowe i się zastanawiam czy mi się nie zakaziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.