Skocz do zawartości

Słownictwo.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu bronze u Jacksona, to wg mnie bursztyn i to średnio ciemny, więc miedziany jest moim zdaniem najbliższy temu. Aczkolwiek można się zgodzić z kompromisową propozycją jkocukra.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bronze u Jacksona' date=' to wg mnie ...[/quote']

A mógłbyś konretniej napisać co to jest? Tłumaczenie ksiązki? czy co innego?

W książce "Great Beers of Belgium" Jackson używa określenie bronze np. do opisu jakiegoś piwa i obok jest fotka tego piwa. No i na tej fotce ono ni cholery nie jest brązowe. :beer: Poszukam i może wkleję fotkę na poparcie moich przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A low to moderate sourness or acidity.

 

 

Czy ktos moze mi wyjasnic roznice? Ja nie widze zadnej. Kwaskowość albo kwaskowatość :)

Według mnie sourness dotyczy smaku i jest to termin czysto sensoryczny podczas gdy wszelkie słówka z członem acid mają znaczenie chemiczne tzn. mówią o kwaśnym odczynie.

 

W opisach smaku zaś jest tak, że używa się tego co lepiej wygląda w składni i komponuje się z resztą zdania lub żeby nie powtarzać użytych wcześniej okresleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Co w opisach oznacza "legs"?? Widzę, że jak na razie Makaron poddał się z tym terminem. Chyba chodzi o charakterystyczne ślady (mazy) robione na szkle przez płyn zawierający alkohol. Jeżeli nawet to jest to, to jak przetłumaczyć?

Legs to piana piwna na szklance (zobacz lacing).

 

 

 

bronze

- kolor bronzu (metalu)

 

brown

- kolor bronzowy

 

copper

- kolor miedzi (metalu)

 

acidity

- posmak kwasu (np. jak kwas z baterii)

 

sour

- kwasny (np jak zielone jablaka)

 

doughy

- smak nieupieczonego ciasta

 

crushed

- przesrutowany

 

Pytanie co to jest paleta?

Bo w moim odczuciu testuje sie smaki w kilku stadiach roznoszenia sie smaku, pozatym jest balans chmielowo-slodowy i wlasnie paleta. Spotkalem sie z okresleniem paleta smaku wczesniej jako podstawa ,baza na ktorej mieszaja sie rozne smaki (skojarzenie z paleta malarska). Ale czy jest to choc troche zwiazane z tym slownictewm to nie wiem.

Tyle, że w tekście nie jest palette (paleta) ale palate (podniebienie)

- wlasciwie to jest "tasting pallet" i jest to jedno z okreslen przeniesionych z jezyka smakoszy wina, okreslajacych "palete smakow":

coffee_tasting_flavor_wheel.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.