Skocz do zawartości

Proszę o konsultację w sprawie Lagera


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za 1 Lagera i postanowiłem zrobić takie piwko:

4kg Pilzneńskiego

0,3 Pszenicznego

drożdże w34/70

Zacieranie:

15 min w 52°C

30 min w 62°C

30 min w 72°C

IBU celowałbym w 35/40 ma być dość wyraźna goryczka i aromat chmielu

do dyspozycji lubelski 3,9% i Sybilla 6,2% wszystko w granulacie

Temperatura fermentacji 8 do 10 °C

I tutaj moje pytanie jak nachmielić i jakie ewentualnie uwagi do tej kompozycji. Piwko ma wyjść dość jasne tak by pasowało do wybranej przeze mnie nazwy.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Pszenica doczytałem wzbogaca pianę, są jakieś powody żeby ją wyeliminować?

 

Ja informację o fakcie że pszenica poprawia pianę wsadziłem już dawno między bajki (tak samo dodatki niesłodowane). Na moich pszenicznych piwach piana byłą krótsza niż na tyskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Kombinacje.

 

4kg pilzneńskiego, 100g lubelskiego (80/20g na 60/10'), zatrzyć 30/30 i będzie dobre. Byle tylko fermentacja poszła bezproblemowo i byś miał gdzie polagerować to piwko.

 

A jak już koniecznie chcesz kombinować, to dekokcja, chmielenie brzeczki przedniej, o, takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z dekokcją jeszcze poczekam... zresztą czy jest różnica między dekokcją a infuzją, to też nie będę polemizował bo nie próbowałem a wpiwach, które piłem nie wyczułem a każdy ma i tak inne zdanie. Pszenice wprowadziłem ostatnio do Kolscha i wyszło fajne jaśniutkie piwko i na takim mi teraz zależy. Powiem tylko szczerze że nie potrafię sobie jeszcze poradzić z obliczeniem IBU. Zainstalowałem sobie wczoraj triala Beersmitha ale coś mi nie wyszło w tej kwestii (chyba już zmęczony byłem jak to w nocy bywa... albo nie kumam jeszcze tego ...) Chciałbym ucelować z goryczką w taką jaka jest w Pilsner Urquell.

No i znudził mi się już lubelski a chciałbym poznać smak innych chmieli dlatego zamieniłem marynkę na sybille, która też ma niezgorsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pomyślę... teraz moje wypociny z brewtarget

50g lubelskiego na 60 min

30g sybilli na 10 min wyszło IBU 38,8 wskaźnik goryczki 0,59

teraz moje pytanie czy jak tak nachmielę jak będzie się to miało do np wyżej wspomnianego urquella? tak chociaż pi razy drzwi... będzie bardziej czy mniej goryczkawe i jak z aromatem chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał 20gr na sam koniec chmielenia lub na cichą. Jeżeli zdecydujesz się na większą warkę to chmiel w swoim 22l garze i jakimś 5l ( zakładam że w domu posiadasz takoby ) Chmiel podziel procentowo do objętości , no i po sprawie

Co do porównaniu do urquella to ciężko mi powiedzieć ( nie piłem tego piwa jakieś 5l) , ale piwko wyjdzie dobre.

Co do chmielenia to raczej 70 - 80 minut , ze względu na zasup ze słodu pilzneńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj tego pliku, jest prostszy:

http://tomasz_zieba.republika.pl/piwo/piwo_obliczenia.xls

Chcesz innych chmieli niż marynka i lubelski, bardziej jak PU, to zaopatrz się w przy następnych zakupach w saaz i premiant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.