Skocz do zawartości

Jak długo bez chmielenia?


Billy the Kid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zawsze warząc piwo robiłem to w jeden dzień, czyli zacieranie i chmielenie w jeden dzień.

Z braku czasu muszę zmienić taktykę, tzn. zacieranie i filtracje jednego dnia, gotowanie i chmielenie innego dnia.

I tu pytanie, czy jak jutro zrobię zacieranie (środa), to brzeczka może na chmielenie poczekać do soboty, czyli 3 dni?

Trzymać mam zamiar ją na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko to jedna rzecz, choć w temp ok zera stopni może się uda.

Druga rzecz to strata energii- ogrzanie dwudziestu paru litrów od zera do 100°C trochę potrwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zawsze warząc piwo robiłem to w jeden dzień, czyli zacieranie i chmielenie w jeden dzień.

Z braku czasu muszę zmienić taktykę, tzn. zacieranie i filtracje jednego dnia, gotowanie i chmielenie innego dnia.

I tu pytanie, czy jak jutro zrobię zacieranie (środa), to brzeczka może na chmielenie poczekać do soboty, czyli 3 dni?

Trzymać mam zamiar ją na balkonie.

 

Kilka sugestii:

 

Za:

+ Wygoda, ale...

 

Przeciw:

- Primo to niepasteryzowana brzeczka, czyli taka tylko po filtracji ma całą masę drobnoustrojów, do 8-12godzin jeszcze bym ryzykował, 3dni nie da rady, więc...

- Trzeba by ją spasteryzować i szczelnie zamknąć. By spasteryzować to najlepiej zagotować...

- Jak zagotujesz to nie zbawi Cię już 1godzina chmielenia

- Ogromne straty energii, spasteryzować, ponowne zagotować, i czasu

 

+ Zawsze możesz spróbować, ciekawe jak długo goła brzeczka da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.