Skocz do zawartości

Pierwsze piwo z ekstraktów WES + chmielenie


Ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić zacne grono piwowarów o wkazówki co do mojego pierwszego piwa z ekstraktów.

Posiadam:

  • Ekstrakt słodowy pszeniczny - puszka 1,7 kg (80% - słód pszeniczny; 20% słód jęczmienny)
  • Ekstrakt słodowy jasny - puszka 1,7 kg.
  • Drożdże Mauribrew Weiss 12,5g
  • Chmiel Lubelski

Sprawe komplikuje to, że niestety nie posiadam odpowiednio dużego garnka żeby gotować całość, a najwiekszy jaki mam to ok. 6l. W związku z tym jaki będzie najlepszy sposób na chmielenie:

  • Zawartość (a może połowy?) puszki gotować z 4-5l wody i chmielem?
  • Nachmielic samą wode?
  • Inny?

I jeszcze kwiestia w ile Blg celować, 12-14 bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek 10 litrów powinien wystarczyć, 6 litrów to trochę mało. Możesz próbować na raty, ale łatwo w ten sposób wszystko zepsuć choćby dlatego, że ciężko odmierzyć połowę puszki ekstraktu (lepi się strasznie). Spróbuj pożyczyć większy garnek.

Gotujesz wtedy 5l wody i całość ekstraktów (oraz chmiel wg przepisu), a resztę wody schładzasz i wlewasz do fermentora. Po wystygnięciu wlewasz brzeczkę i zadajesz drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedyś też miałem taki plan (warzenie w małym garnku z ekstraktu). Jest to dosyć popularna metoda opisywana na forach zachodnich (jakby co poszukaj w google pod hasłem "extract partial boil". Z riserczu który przeprowadziłem wynikało, że:

 

1. Trzeba uważać, żeby nie przypalić brzeczki podczas chmielenia (będzie miała podczas gotowania dużą zawartość cukru)

2. Trzeba wziąć poprawkę na mniejszą ekstraktywność chmielu w gęstej brzeczce.

3. Często praktykuje się tak, że chmielisz połowę ekstraktu, a drugą połowę dodajesz pod sam koniec chmielenia, dzięki czemu można uniknąć przypalenia brzeczki.O wadach i zaletach tej metody możesz pogoolać pod hasłem "late extract addition".

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.