Skocz do zawartości

Pokaz warzenia piwa pytanie


ewall

Rekomendowane odpowiedzi

I trzeba mieć widzów którzy będą stać i słuchać przez 4-5 godz

 

Zależy jaka impreza, z reguły widzowie na chwilę przystaną, popytają i idą dalej, niektórzy wracają np. zobaczyć jeszcze gotowanie, zresztą sam wiesz :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba mieć widzów którzy będą stać i słuchać przez 4-5 godz

 

I tacy się znajdą … jeśli na końcu ma być degustacja :)

Oczywiście czas pokazu najczęściej trzeba skrócić. Ale jest wiele na to sposobów. Np. pisałam już o tym żeby zrobić małą warkę - około 10 litrów, pewne etapy skrócić lub uprościć. Przed rozpoczęciem przygotowuje wodę o odpowiedniej początkowej temperaturze. Filtrowanie nie musi być dokładne, wysładzanie tylko symboliczne, podobnie jak chmielenie.

Ja tak robie i wyrabiam się w około 3 godziny dydaktyczne … no może czasem trochę więcej.

Zresztą nie upieram się. Każdy praktyk wyrabia sobie swój sposób jak przeprowadzić wciągający jak najpełniejszy pokaz. Jakiekolwiek argumenty „utrudniające” wysuniesz to i tak wiem, że można sobie z nimi poradzić bo wiem że to się udaje, że to możliwe, bo nie teoretyzuje tylko praktykuje.

 

Dlatego wierze, że i autorowi tego wątki się ta sztuka uda.

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prowadzący - nie może być nudny, zacinać się, jąkać itp - najlepiej wcześniej przygotować agendę z podpunktami - będzie łatwiej. kiepski prezenter potrafi spie...ć nawet najbardziej interesujący temat.

2. Miejsce - pokaz powinien odbywać się w miejscu, które zapewni także inne rozrywki w czasie przerw (co niektórzy robia pokazy w pubach; przy okazji można się napić innego piwa i pogadać). dobrze jest zapewnić odpowiednią przestrzeń by wciągnąć widzów w praktykę - mnie oglądanie warzenia strasznie nudzi, ale gdy ja warzę to dla mnie nic nie jest nudne :smilies: - temu dac wsypać, temu dać pomieszać, tamtemu pilnować temp....

3. Sprzęt, jaki by nie był - musi być kompletny...

To tyle merytorycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję tym osobom, które do tematu podeszły profesjonalnie i dzieki którym kierunek forum wrócił na własciwe tory :):beer: :beer:

Wasze sugestie są dla mnie bardzo cenne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.