Skocz do zawartości

Pokaz warzenia piwa pytanie


ewall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy chcieli by mi pomóc ,parę dni temu zaproponowano mi abym poprowadził pokaz warzenia piwa

, że jestem osobą otwartą zgodziłem się , chodz nie mam dużego doświatczenie , -(tylko ponat 20 warek w tym jedna poszła do kanału ) a teraz zastanawiam się jak to zrobić bo nigdy nie uczestniczyłem w tego typie imprezie .

* czy pokazać cały proces a może tylko część

* jakie wybrać piwo

* i o czym powinienem pamietać

na początek mam dobre chęci ,pozytywne nastawienie i czekam na małą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

2 - jaka spodziewana grupa odbiorców

3 - ile masz na to czasu

4 - na czym będziesz podgrzewał

 

Co do piwa, to raczej nie koniecznie dekokcja, oraz piwa o wymaganym dużym zasypie. Praktycznie, to musisz pomyśleć, żeby wszystko ze sobą wziąć. Pokazy w Omercie które uskuteczniamy mają ten plus, że to pub. Wiec zawsze w razie czego coś się znajdzie :)

Jak większa publika to dobrze mieć jakieś nagłośnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli dasz radę i jest na to czas, to pokaż cały proces, minimalizując przestoje. Ludzie lubią jak coś się dzieje ;) Z drugiej strony długie przerwy, to chwila odpoczynku dla ciebie i czas, by odpowiedziec na pytania publicznosci.

2. Wybierz takie piwo, które dobrze znasz. Takie, które umiesz poprawnie uwarzyć i takie, które ktoś później ze smakiem wypije.

3. Pamiętaj o zabraniu wszystkich narzędzi. Nam się swego czasu zapomniało o zabraniu śrutownika i mieliśmy przez to niezłą obsuwę.

 

I moja rada na koniec - weź drugiego piwowara do pomocy (trzeci też nie zaszkodzi). Jedna osoba ogarnia wtedy produkcję, a reszta odpowiada o tym co się dzieje i odpowiada na pytania publiczności. Jak możesz, to wydrukuj też instrukcje zacierania, żeby ludzie mogli na spokojnie poczytać i ewentualnie zabrać do domu. To na prawdę ułatwia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się rozkładany banner piwo.org + ewentualnie jakiegoś sponsora, który można by wypożyczać na pokazy.

Też ostatnio dostałem propozycję pokazu + drobnej prelekcji i materiały reklamowe by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikę zawsze cieszy możliwość samodzielnego zakapslowania butelek. Czyli ja zawsze biorę kapslownice ręczną, kilka pustych butelek i kapsle. Jeśli będzie przerwa to można dać do spróbowania, jest to z jednej strony ciekawe dla osób niemających wcześniejszej tyczności z piwowarstwem domowym a z drugiej strony rozbawi cześć zgromadzonych, którym nie uda się zakapslować pierwszej butelki.

 

Warto się tez zastanowić nad przygotowaniem mniejszej warki np. 10 litrów

Resztę dorabiam potem w domu dla siebie i łącze w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię tak:

- pokazy robię w kociołku z Lidla z wmontowanym filtratorem - brak operacji gorącym zacierem wśród ludzi

- przeprowadzam cały proces od grzania wody i wsypania słodu, a jak mamy więcej czasu to śrutowanie jest na miejscu przez publikę

- piwo to przeważnie jakieś ale, np. bitter lub inne mocniej chmielone - ludzie mogą dorzucić chmiel i wąchać

- zacieranie po angielsku 1 przerwa 45-60 minut bez wygrzewania i bez wysładzania, mieszanie w garze przez publikę

- filtrat spuszczam do fermentora i po umyciu kociołka w nim gotuję

- nie chłodzę na pokazie, zamykam szczelnie w fermentorze i zabieram do domu, chłodzi się samo :)

 

Potrzebne:

- kociołek, przedłużacz, fermentor (w nim przywożę wodę, ma 20°C a nie 5°C ja czasem bywa), łycha, miska, ręczniki papierowe, coś do mycie

- do pokazywania: areometr, kapslownica, kapsle, puste butelki (czasem robimy konkursy w kapslowaniu na czas)m śrutownik, drugi filtrator (to trzeba najczęściej tłumaczyć, a pierwszy jest w garze)

- próbki słodów: ka daję ze 3 rodzaje, w tym karmelowy który dajemy do próbowania, ja zrobiłem też próbnik gdzie widać większość typów słodów (a'la Weyermann)

- próbki chmieli: granulat i szyszki, do wąchania i macania :)

- drożdże suche

- POMOCNIK

 

I to co najważniejsze: degustacja :)

U nas zawsze o wyznaczonej godzinie, np. podczas gotowania, można bardziej zapanować nad rzeką chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomocników to tak jak radzi admiro, dobierz jakichś z grupy słuchaczy, mieszają w garze i kontrolują temperaturę. Często temperatury nijak się mają do przepisu, ale częściej całość się udaje niż się nie udaje.

 

A to w Krakowie robiłaś pokazy ? :)

Też

Edytowane przez Agatka Kameratka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką pomoc . kilka uwag naprawdę się przyda choć by, instrukcja, kapslownica ,śrutowanie super pomysł :okey: -(prosty i przydatny ),cała impreza ma odbyć się prawdopodobnie podczas otwarcia lokalu a więc frekfencja ciężka do określenja :cool:

sprzęt - kocioł lidl i wszystko co najprostrze w obsłudze aby pokazać że diabeł nie taki straszny

posiadam trochę próbek słodów ,chmielu też trochę znajdę.

Chłodzenie , zastanawiam się własnie czy ten etap sobie nie odpuścić ? i nie dokończyć go w domu,bezpieczniej dla drożdzy, a własnie widziałem gdzieś , coś takiego jak drzewo genologiczne piwa ,prosty piktogram gatunków piwa ich odmiany ,,myśle że to by mogło zadziałać na wyobraźnie jak wiele jest gatunków piwa na świecie

może ktoś ma coś takiego i może wysłac jpg lub w pdf

jeszcze raz ślicznie dziękuję za pomoc oczywiście temat jest naturalnie otwarty i czekam na waszą inwencję twórczą

Edytowane przez ewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trosce o czytających i z szacunku dla nich. Popraw proszę wszystkie błędy ortograficzne, oraz choć minimalnie popracuj nad czytelnością.

 

edit: żeby nie było, że tylko upominam ;) Poszukiwany przez Ciebie plik http://www.40cozy.com/wp-content/uploads/2010/09/list-of-beer-styles.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trosce o czytających i z szacunku dla nich. Popraw proszę wszystkie błędy ortograficzne, oraz choć minimalnie popracuj nad czytelnością.

 

edit: żeby nie było, że tylko upominam ;) Poszukiwany przez Ciebie plik http://www.40cozy.co...beer-styles.jpg

dziękuję ale moja wada to dysgrafia oraz dyslekcja tak już mam ale dzięki za troskę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ale moja wada to dysgrafia oraz dyslekcja tak już mam ale dzięki za troskę

No dobra :D Ale sprawdzanie pisowni możesz włączyć w przeglądarce??? Firefox ma taką funkcję i działa!

Pozdrawiam, też z problemami z ortografia i dysgrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ale moja wada to dysgrafia oraz dyslekcja tak już mam ale dzięki za troskę

Nie poczuj się urażony, ale za moich czasów w szkole nikt nie miał dysleksji, a jak nie chciał się uczyć, to dostawał pasem od ojca i na koniec roku umiał.

Ale to było dawno i wtedy przywiązywano wagę do innych wartości niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam dysleksję i dysgrafię, a jakoś w moich postach błędów dużo nie ma. To da się leczyć tylko trzeba chcieć.

Panowie dziękuję za konkretne odpowiedzi na temat pokazów warzenia piwa ,za to że chcieliście się podzielić swoimi doświadczeniami, część porad na pewno

wprowadze w rzeczywistość, a ludziom którzy wywodzą sie na temat mojej pisowni też dziekuję bo wiem że to z wielkiej troski o mnie . :cool:

Dygresja -chyba jest to forum o tematyce dotyczącej piwa a nie forum z języka polskiego

i zapewnjam że nie jest to brak szacunku z mojej strony

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc tym którzy naprawde mi jej udzielili :beer:

Edytowane przez ewall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest to forum piwowarskie, ale nie znaczy że mamy pisać w ten sposób :P

nie rozumiem cię anteks - sam zachęcasz młodzież do robienia piwa zamiast czytania...

do robienia piwa nie jest potrzebna ortografia i interpunkcja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.