Skocz do zawartości

Milk Stout-pytanie


zorro0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Przymierzam się do uwarzenia mojego pierwszego Milk Stouta .Ten: ( http://www.piwodziej...emium-14Blg/324) z piwodzieja ma w składzie 200g laktozy, a ten:(http://www.browar.bi...lk_stout_12_blg) z centrumpiwowarstwa aż 500g.Czemu aż taka duża różnica?Czy ten drugi będzie słodszy?Który wybrac na pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten drugi lepszy ?? ;)

Robiłem tego z piwodzieja i polecam. Nawet 200 g laktozy jest wyczuwalne w smaku, choć na pewno nie tak bardzo jak 500 g. Za to w zestawie masz lepsze chmiele. Brałbym na Twoim miejscu tego z piwodzieja, a jak się boisz, że za mało laktozy to dokup sobie jeszcze z 200 g i dodaj razem z tą z zestawu, choć moim zdaniem to niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten zestaw z piwodzieja i zamówione 200g laktozy.Pytanie: czy jeśli już się nastawiłem że "ma byc słodkie" to wystarczy tej laktozy ,czy by jeszcze nie dołożyc ze 200 ? Crocco jak długo jeszcze będziesz czekał ? No i witam sąsiada zza miedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Milka dałem 0.5kg laktozy i słodycz jest umiarkowana. Wyraźnie wyczuwalna, ale na pewno nie da się powiedzieć, że piwo jest słodkie. Mi i znajomym bardzo smakuje, więc 0.5kg jest chyba całkiem optymalną ilością na 20L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Milka dałem 0.5kg laktozy i słodycz jest umiarkowana. Wyraźnie wyczuwalna, ale na pewno nie da się powiedzieć, że piwo jest słodkie. Mi i znajomym bardzo smakuje, więc 0.5kg jest chyba całkiem optymalną ilością na 20L :)

Właśnie o taki efekt mi chodzi.Dam też pół kilo laktozy i chyba bedzie dobrze. Dzięki za rady.Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześc ! Odświeżam temat bo mam pytanie : zacieranie poszło bez problemów,uzyskałem 21 litrów 13'Blg ,zadałem drożdże US-05 ,nazajutrz(12.02.2012r) fermentacja ruszyła(temperatura brzeczki 22'C) i przez 3 dni wszystko było okej,ale koło środy (15.02) przestało bulkac a co gorsza, zatrzymało sie na 10'Blg i nie spada :( . Czy jest powód do niepokoju ?? Czekac spokojnie i nie świrowac ? Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laktoza nie fermentuje więc nie spadnie ci do oczekiwanych ~4BLG. Powinieneś wyliczyć ile masz tam cukrów fermentowalnych żeby wiedzieć czego oczekiwać. U mnie skończyło się na 8BLG, więc może jesteś już przy końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Pobujałem fermentatorem w piątek i nic :( nadal 10'blg i nie spada.

Zakładam pesymistycznie,że już nie spadnie bardziej,więc jakie mam teraz wyjścia ??

Poczekac jeszcze parę dni?Przelewac na cichą?Może dokupic drożdże i zadac jeszcze raz?

Edytowane przez zorro0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Może dokupic drożdże i zadac jeszcze raz?

A może 'spóźniony' test odfermentowania?

Odlej trochę piwa do słoika.... zadaj końską dawkę drożdży babuni.... jak po kilku godzinach Blg zejdzie niżej... znaczy się jeszcze są cukry do przetrawienia... jak nie to zlewaj na cichą, ewentualnie kapsluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie !

Zabutelkowałem i teraz niech sie dzieje wola nieba :) .A to dlatego,że dopiero po kapslowaniu oświeciło mnie,czy nie powinienem dac mniej glukozy do refermentacji (dałem typową miarkę na półlitrową butelkę) I czy nie narobiłem sobie granatów.Czy laktoza,której drożdże nie przerobiły (stąd wysokie Blg) ma wpływ na nagazowanie piwa w butelkach?? Czy mam butelki ewakuowac jak najdalej od siedzib ludzkich :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Zabutelkowałem i teraz niech sie dzieje wola nieba :) .A to dlatego,że dopiero po kapslowaniu oświeciło mnie,czy nie powinienem dac mniej glukozy do refermentacji (dałem typową miarkę na półlitrową butelkę) I czy nie narobiłem sobie granatów.Czy laktoza,której drożdże nie przerobiły (stąd wysokie Blg) ma wpływ na nagazowanie piwa w butelkach?? Czy mam butelki ewakuowac jak najdalej od siedzib ludzkich :/ ?

Laktoza nie jest fermentowalna przez drożdże piwowarskie, ani podczas burzliwej, ani podczas refermentacji, więc przy założeniu, że wszystkie fermentowalne cukry zostały zjedzone podczas burzliwej to nic się nie powinno dziać. Dlatego by uniknąć takich dylematów warto robić Szybki Test Fermentowalności (z ang. FFT) http://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Testowanie_fermentowalno.C5.9Bci_i_stabilno.C5.9Bci_brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.