Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[piwolog] Worthington White Shield, Wielka Brytania

Recommended Posts

dsc_7322.jpg?w=640&h=960

Worthington White ShieldIndia Pale Ale

Ekstrakt nieznany, alkohol 5,6%

White Shield do klasyczne India Pale Ale w wydaniu brytyjskim. Kondycjonowane w butelce – tradycyjne Real Ale. Champion w roku 2006 w Wielkiej Brytanii i w 2003 na International Beer Competition. Piękne opakowanie, nagrody, oryginalny i dość rzadki styl. Czego chcieć więcej.

 

Wygląd: Kolor pomarańczowo miedziany, idealnie klarowne, pomimo kondycjonowania w butelce. Piana w kolorze przybrudzonej bieli, o różnej wielkości pęcherzykach, obfita, utrzymująca się bardzo długo. Dawno nie piłem piwa o tak pięknym wyglądzie.

Aromat: Przede wszystkim karton, czyli oznaka mocnego utlenienia. Poza tym bimber i lekka nutka rozpuszczalnikowa. W zasadzie ciężko doszukać się czegoś pozytywnego.

Wysycenie: wysokie, mogło by być niższe.

Smak: woda z cukrem (nie mylić ze słodem) i sympatyczną, silną goryczką, której niestety nic nie równoważy. W ślepym teście powiedziałbym, że do tyskacza ktoś nasypał za dużo chmielu na goryczkę.

Odczucie w ustach: mocno gryzące przez wysokie wysycenie, dalej równie nieprzyjemnie uderza alkohol, by zakończyć na długo pozostającej goryczki. Jedynie w tym trzecim elemencie można by się doszukiwać cech pozytywnych. Ja nie szukałem.

Wrażenie ogólne: To piwo jest takim samym championem jak i tyskacz. Wyzbyte aromatu, odfermentowane do granic wytrzymałości, do tego z wadami – sam alkohol i goryczka. Idealny przykład tego, że to co pięknie wygląda, wcale nie musi być dobre. Jest piękna butelka, idealny wygląd piwa w szklance, ale brakuje tego co najważniejsze – aromatu i smaku. White Shield odbieram mniej więcej tak, jak klasycznego polskiego lagera. No, może minimalnie lepiej.

Ocena: 4/10

716 716 716 716 716 716 716 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17311308&post=716&subd=bimbelt&ref=&feed=1

 

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za przypadek. Wczoraj właśnie opróżniłem buteleczkę tego piwka :)

Nie robiłem notatek ale muszę się zgodzic, że piwo nie powala na kolana.Niemniej w mojej partii utlenienie nie było nadmiernie wyczuwalne. Ze swojej strony polecam Thwaites Indus Pale Ale. Przepyszne, mocno chmielowe piwo. Z 20 różnych buteleczek, które sobie przywiozłem z Angli to było zdecydowanie najlepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.