Skocz do zawartości

[piwolog] Budels Herfstbock, Holandia


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

dsc_7198.jpg?w=640&h=960

Budels HerfstbockBock

Ekstrakt nieznany, alkohol 6,5%

 

Pierwsze moje piwo z Holandii, które nie jest jasnym przemysłowym lagerem. Holandia piwnym rajem nie jest, ale nie jest też pustynią. Ma piwoszom wiele do zaoferowania, chociaż w Polsce trafić ciekawe piwo z Holandii jest równie łatwo, co szóstkę w totolotka. Ja upolowałem koźlaka, w sam raz na porę zimową. Zobaczmy co tam holendrzy mają do powiedzenia w temacie piw umiarkowanie rozgrzewających.

Wygląd: Kolor brązowy, jeszcze przejrzyste, ale już blisko zaciemnienia, klarowne. Piana beżowa, grubopęcherzykowa, niska i szybko redukuje się do otoczki wokół szkła.

Aromat: Karmel, karmel, karmel i odrobina ciemne owoców – śliwek i czarnej porzeczki. W tle lekka przyprawowość, dodająca pikantności.

Wysycenie: umiarkowane do średniego, dobrze dobrane.

Smak: słodowy, pełny, ale nie zalepiający. Końcówka wyraźnie goryczkowa i niestety alkoholowa. Zapewne zbyt głębokie odfermentowanie połączone z krótkim okresem leżakowania sprawiły, że alkoholu nie dało się ukryć.

Odczucie w ustach: niestety alkohol długo zostaje na języku, pozostawiając nieprzyjemny posmak.

Wrażenie ogólne: Ciekawy przedstawiciel koźlaków. Na pochwałę zasługuje przyjemna i stosunkowo wysoka goryczka, która świetnie czyści kubki ze słodkiego karmelu. Budels Herfstbock nie zakleja, przez co jest wysoce pijalny. Niestety mamy tutaj też sporą dawkę alkoholu, którą nie do końca udało się wkomponować w całość. Brakuje mi też piany. Do ideału zatem trochę brakuje.

Ocena: 6.5/10

673 673 673 673 673 673 673 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17311308&post=673&subd=bimbelt&ref=&feed=1

 

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.