Skocz do zawartości

Dodruk książek piwowarskich


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem w jednej z księgarni książkę "Piwowarstwo" Younga i Lewisa, i to za cenę 15 zł. Oczywiście książki nie było na stanie i żadna z hurtowni ich nie ma, ani jednej sztuki. Pan zasugerował, że mając książkę można by zrobić dodruk. Od razu się zapytałem o kunzego, ale niestety ten skan, który jest w necie nie nadaje się. Gdyby jednak kilka chętnych osób usiadło i przekonwertowało z tego pdfa do doca za pomocą jakiegoś programu OCR byłaby szansa na wydrukowanie dodatkowych egzemplarzy.

 

Zdaję sobie sprawę że łatwiej wydrukować takiego pdfa i z niego korzystać, ale czułem się w obowiązku donieść o takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w jednej z księgarni książkę "Piwowarstwo" Younga i Lewisa, i to za cenę 15 zł. Oczywiście książki nie było na stanie i żadna z hurtowni ich nie ma, ani jednej sztuki. Pan zasugerował, że mając książkę można by zrobić dodruk. Od razu się zapytałem o kunzego, ale niestety ten skan, który jest w necie nie nadaje się. Gdyby jednak kilka chętnych osób usiadło i przekonwertowało z tego pdfa do doca za pomocą jakiegoś programu OCR byłaby szansa na wydrukowanie dodatkowych egzemplarzy.

 

Zdaję sobie sprawę że łatwiej wydrukować takiego pdfa i z niego korzystać, ale czułem się w obowiązku donieść o takiej możliwości.

 

"Piwowarstwo" masz chyba w wydziałowej bibliotece; a Kunze... zawsze mnie ciekawiło jak kiepski jest ten internetowy skan. Mój prywatny ma wielkość ok 270 Mb i jest dość czytelny; nawet kiedys próbowałem go ocr'ować tylko tam jest tyle tabelek, informacji w ramkach, reklam... szybciej wyszłoby czekać na wznowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwo jest w 2 egzemplarzach i już je przeczytałem i kunze jest dużo lepszy. Mam tego pdfa wydrukowanego, ale książka wiadomo że byłaby lepszym rozwiązaniem.

 

Poza tym własna książka to co innego niż książka na tydzień z uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwo jest na allegro , ale w chorej cenie wiec reprint byłby wskazany.

http://allegro.pl/lewis-young-piwowarstwo-i2033727897.html

 

Książkę Kunze, a właściwie ten skan z netu sam sobie przerobiłem do stanu jako takiej używalności (pojedyncze strony, prawidłowe numerowanie, spis treści w formie zakładek). Jakby wyszło nowe wydanie w formie papierowej to bym się pisał, bo książka jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysmis a może się podzielisz swoimi poprawkami?

 

to nie jest do końca hurtownia:

https://godi.pl/piwowarstwo.html

 

teraz już poprawili "niedostępne i nie wiemy kiedy będzie" podobnie jak większość książek piwowarskich w empiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie ciekawi sprawa z 'edycją' książki z prawami autorskimi. Nie jest to zabronione/karalne? Bo edycja chałupnicza do celów domowych jest trudna do wykrycia, a takie wyjście z plikiem .pdf do świata może być odebrane różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bibliotece Narodowej jest Kunze ;)

http://alpha.bn.org....horigarg=akunze

 

wiem, ale te egzemplarze nie opuszczają biblioteki, chyba że uczelnia wypożyczy, ale wtedy też dostęp jest na terenie biblioteki. Już tędy kombinowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysmis a może się podzielisz swoimi poprawkami?

 

Wysłałem Ci. Jak ktoś jeszcze chce to proszę pisać do mnie na PW. Chyba ze Wiktor pewny jesteś, ze prawa majątkowe do książki wygasły to wrzucę na forum.

 

wiem, ale te egzemplarze nie opuszczają biblioteki, chyba że uczelnia wypożyczy, ale wtedy też dostęp jest na terenie biblioteki. Już tędy kombinowałem :)

 

W Bibliotece Jagiellońskiej są dwa egzemplarze. Jeden jest przeznaczony do ogólnego wypożyczania. Można go zabrać do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej książki więc nie wiem na jakiej licencji jest (była) wydana ale jeśli tradycyjnie to według obecnego prawa nie jest legalne, chyba, że masz oryginał z dowodem zakupu (najlepiej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.