Skocz do zawartości

Butelki


H.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są gdzieś dostępne butelki szklane pod standardowy kapsel większe niż 0.65L?

Albo PETy o pojemnościach 0.7-1L?

 

Nawarzyłem piwa i teraz muszę się zaopatrzyć w butelki...

 

Chętnie bym przynajmniej część rozlał do jakichś większych butelek (zajmują mniej miejsca) PETy 1.5L są za duże.

 

znalazłem na allegro tylko 0.9L - pojemność niby dobra, ale sporo się tu naczytałem o ich wadliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea ma szklane litrowe butelki z zamknięciem swing-top, tyle że przezroczyste i drogie (bodaj 8zł)

 

PS no i w kategorii drogie to tu jest wybór

http://www.winohobby.biz/index.php?cat_id=51

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem standardowo 130g glukozy na ok 20l piwa. Nie odczułem różnicy w stosunku do piwa przelanego do kapslowanych butelek. Te zakręcane wypiłem w miarę szybko więc nie daję głowy jak to będzie się zachowywać na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o smak piwa (jeśli będziesz trzymał w zacienionym miejscu to biała butelka nie będzie problemem) ale o ich wytrzymałość. Te butelki nie są do napojów gazowanych. Dno jest chyba płaskie. I mogą strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu z każdej warki lałem 1 lub 2 pety po 1l, łatwo było mi sprawdzić nagazowanie. Nigdy to piwko nie stało w nich dłużej niż niewiele ponad miesiąc, ale nie wyczuwałem jakiś negatywnych "plastikowych" smaków. Butelki te miałem po wynalazku pt. Podpiwek lub Kwas i kupiłem to to chyba w Tesco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno zamówiłem sobie butelki z patentem z biowinu.Mam tylko 1l i pare 2litrowych,wiec i pasuje miec 0.5l,narazie jeszcze niemam piwa do rozlewu ale jak w nie rozleje niedługo to po 2tyg...moge dać znać jak spisują się butelki

Edytowane przez cjhouse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie jak to jest z tymi butelkami ze zamknięciem patentowym? Zdobyłem kilka 1 litrowych od Pilsner Urquell i zastanawiam się czy wytrzymają wysokie ciśnienie. Przez ten drut od zamknięcia patentowego wydaje się że szyjka w tym miejscu ma cieńsze szkło podatne na pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Oczywiście że piwo ale jak wiadomo butelka butelce nie równa i zdarzają się przypadki granatów gdy jest za cienkie szkło.

 

Granaty zdarzają się z powodu PRZEGAZOWANEGO piwa a nie za cienkiego szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzają się przypadki granatów gdy jest za cienkie szkło

Domyślam się, że jakaś flaszka może nie budzić zaufania. Część małych czeskich browarów leje do 2 litrowych flaszek z krachlą (np.Rychnov), które mają istotnie cieńsze szkło. Ja np. korzystam z tych flaszek ciągle i nie było nigdy z nimi problemów (nie miałem przegazowanych).

Ale szyjki flaszek mają nieco grubsze ścianki. Nie wiem, czy miałeś granaty, ale wtedy flaszki strzelają w zupełnie innych miejscach, niż szyjka czy kapsel (co mnie kiedyś też bardzo zdziwiło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.