Skocz do zawartości

Ultradźwiękowe odstraszacze zwierząt


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma w domu zajeb.. odstraszacz zwierząt. Działa tak rewelacyjnie, że ostatnio pies który mieszka z nami prawie 10 lat w trakcie spaceru mi uciekł. Fakt udało mi się go znależć i nakłonić do powrotu do domu ale łatwo nie było. Taki odstraszacz można zmajstrować samemu w domu i nie jest to nawet takie trudne. Mój nazywa sie Mateusz i ma prawie 2 latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w domu zajeb.. odstraszacz zwierząt. Działa tak rewelacyjnie, że ostatnio pies który mieszka z nami prawie 10 lat w trakcie spaceru mi uciekł. Fakt udało mi się go znależć i nakłonić do powrotu do domu ale łatwo nie było. Taki odstraszacz można zmajstrować samemu w domu i nie jest to nawet takie trudne. Mój nazywa sie Mateusz i ma prawie 2 latka.

Może i nie trudno ale prawie 3 lata trzeba czekać :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepianie się, trzeba widzieć też plusy.

1. Nie potrzeba baterii - zasilanie organiczne

2. Bardzo skuteczny - nie poddaje sie przy pierwszych niepowodzeniach

3. Zdeterminowany

4. Działa analitycznie uczy się na własnych błędach i doskoanli metodę odstraszania

 

Można by wymieniać dalej ... ale poza odstraszaniem zwierzaków ma całą masę zalet kto ma małą pociechę ten wie ;)

Edytowane przez andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepianie się, trzeba widzieć też plusy.

1. Nie potrzeba baterii - zasilanie organiczne

2. Bardzo skuteczny - nie poddaje sie przy pierwszych niepowodzeniach

3. Zdeterminowany

4. Działa analitycznie uczy się na własnych błędach i doskoanli metodę odstraszania

 

Można by wymieniać dalej ... ale poza odstraszaniem zwierzaków ma całą masę zalet kto ma małą pociechę ten wie ;)

 

Małe dzieci nie dają spać, duże żyć ;) , ci co mają duże dzieci doskonale wiedzą o czym myślimy.

 

Dlatego pozostaniemy przy sprawdzonych metodach fizycznych walki z futrzakami. W ubiegłym sezonie na szczekające psy sąsiadów rewelacyjny okazał się miotacz żelu pieprzowego, po dosłownie kilku użyciach, wystarczyło zbliżyć się do płotu z uniesioną ręką, a uciekały po cichu z podkulonymi ogonami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka używała jakiś kulek do rozsypywania na koty i też nie dawały rady dopiero jej mąż zmajstrował procę na te kulki i koty się wyniosły.

 

Ja mam inny sposób po prostu wypuszczam z domu Owczarka Niemieckiego jak przyfiluje jakiegoś kota wystarczą dwa trzy takie manewry i mam święty spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kreciki najlepszy 1-2 dni wolnego i łopata, na czworonogi wiatrówka :P

 

Achtung Panowie, wielki brat patrzy ;)

http://radom.gazeta....go_policja.html

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natężenie zalezy od napięcia i rezystancji osobnika, zwierzaka. Fizyka klasa siódma się kłania.

Jacek, jakie Ty szkoły kończyłeś?!

Podstawówkę i trzy o profilu elektrycznym. :D

 

Jaki to musiał być genialny nauczyciel fizyki w tej podstawówce jacera? Tak go zaraził miłością do przedmiotu, że chłopak 3 szkoły elektryczne skończył. Już nie ma takich pedagogów. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka używała jakiś kulek do rozsypywania na koty i też nie dawały rady dopiero jej mąż zmajstrował procę na te kulki i koty się wyniosły.

 

Ja mam inny sposób po prostu wypuszczam z domu Owczarka Niemieckiego jak przyfiluje jakiegoś kota wystarczą dwa trzy takie manewry i mam święty spokój :)

 

To tak jak w tym dowcipie

 

Facet przyszedł do sklepu i pyta się sprzedawcy

-Są kulki na mole?

-Oczywiście. Ile dać?

-A tak ze 100.

Przez kolejne dni facet przychodził i kupować po 100 kulek. W końcu sprzedawca nie wytrzymał i pyta.

-Panie po co Panu tyle tych kulek?

-A wie Pan jak ciężko trafić taką kulką w mola?

 

Pomijając offtop. Kiedyś ze znajomymi testowaliśmy te ultra dźwięki na moim psie. Nie była szczególnie zainteresowany nim. Moim zdaniem, te sprzęty nie działają, a jak już działają to raczej przyciągają zwierzęta (są zainteresowane nowymi dźwiękami)

Najlepszym pomysłem, przeciw psom, jest ogrodzenie, a na koty chyba nie ma rady (z pominięciem drastycznych metod typu wiatrówka :P )

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.