Skocz do zawartości

Ultradźwiękowe odstraszacze zwierząt


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy macie jakieś doświadczenia w temacie ultradźwiękowego odstraszania psów i kotów. Plącze nam się tego od groma, co gorsza uważają, że drzwi wejściowe są idealnym miejscem na oznaczanie terenu.

W sieci jest trochę urządzeń, ot chociażby animal-away, ale brak opinii użytkowników. Nie chciałbym wydać 120 zł na zakup czegoś, co nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to urządzenie nie działało jak należy. Na początku zwierzaki słysząc dźwięk reagowały zdziwieniem że coś piszczy, ale jak juz się przyzwyczaiły do tego dźwięku, to chodziły jak chciały i gdzie chciały, o robieniu sobie kibla z mojego tarasu nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować odstraszaczy zapachowych, potraktowany tym rejon, odstrasza zwierzaki.

W ubiegłym roku próbowaliśmy jakiegoś (nie pamiętam jakiego, skleroza nie boli), ale działało to w ten sposób, że kot sąsiadów zaznaczał ponownie te miejsca i efekt był wiadomy. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo ma słuch jak Chuck Norris ;) słyszy ultra dźwięki, naddźwięki i generalnie wszystkie dźwięki :smilies:

Czyli krótko mówiąc słuch absolutny :) Jedno jest pewne sprzęt jest przereklamowany, tylko szkoda, bo mam cały czas problem z okolicznymi sierściuchami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas był problem z kretami i kotami, to sypaliśmy taki odstraszacz i na kreta podziałał bo przeniósł się do sąsiada. Na koty też działał ale trzeba co kilka dni wysypywać.

No właśnie, a jak będzie padało to zmywa i dupa blada :( Czytałem gdzieś, że koty najlepiej dokarmiać, bo podobno tam gdzie jedzą, tam nie "bałaganią" :) ale kto ich tam wie, przyzwyczają się do żarcia, i będą mieć darmową jadłodajnię i kibel, za jednym zamachem :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak będzie padało to zmywa i dupa blada :( Czytałem gdzieś, że koty najlepiej dokarmiać, bo podobno tam gdzie jedzą, tam nie "bałaganią" :) ale kto ich tam wie, przyzwyczają się do żarcia, i będą mieć darmową jadłodajnię i kibel, za jednym zamachem :mad:

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.