Jump to content
Sojer

Ultradźwiękowe odstraszacze zwierząt

Recommended Posts

Jestem ciekaw czy macie jakieś doświadczenia w temacie ultradźwiękowego odstraszania psów i kotów. Plącze nam się tego od groma, co gorsza uważają, że drzwi wejściowe są idealnym miejscem na oznaczanie terenu.

W sieci jest trochę urządzeń, ot chociażby animal-away, ale brak opinii użytkowników. Nie chciałbym wydać 120 zł na zakup czegoś, co nie działa.

Jeżeli to jest jakieś konkretne miejsce lub najwyżej parę punktów, to spróbuj posypać je pieprzem, albo papryką chili.

Ja miałam ultradźwiękowy odstraszacz myszy, chyba nawet działał póki się nie zepsuł.

A u mnie to urządzenie nie działało jak należy. Na początku zwierzaki słysząc dźwięk reagowały zdziwieniem że coś piszczy, ale jak juz się przyzwyczaiły do tego dźwięku, to chodziły jak chciały i gdzie chciały, o robieniu sobie kibla z mojego tarasu nie wspomnę

przemo ma słuch jak Chuck Norris ;) słyszy ultra dźwięki, naddźwięki i generalnie wszystkie dźwięki :smilies:

Może spróbować odstraszaczy zapachowych, potraktowany tym rejon, odstrasza zwierzaki.

W ubiegłym roku próbowaliśmy jakiegoś (nie pamiętam jakiego, skleroza nie boli), ale działało to w ten sposób, że kot sąsiadów zaznaczał ponownie te miejsca i efekt był wiadomy. :ble:

przemo ma słuch jak Chuck Norris ;) słyszy ultra dźwięki, naddźwięki i generalnie wszystkie dźwięki :smilies:

Czyli krótko mówiąc słuch absolutny :) Jedno jest pewne sprzęt jest przereklamowany, tylko szkoda, bo mam cały czas problem z okolicznymi sierściuchami :(

u nas był problem z kretami i kotami, to sypaliśmy taki odstraszacz i na kreta podziałał bo przeniósł się do sąsiada. Na koty też działał ale trzeba co kilka dni wysypywać.

u nas był problem z kretami i kotami, to sypaliśmy taki odstraszacz i na kreta podziałał bo przeniósł się do sąsiada. Na koty też działał ale trzeba co kilka dni wysypywać.

No właśnie, a jak będzie padało to zmywa i dupa blada :( Czytałem gdzieś, że koty najlepiej dokarmiać, bo podobno tam gdzie jedzą, tam nie "bałaganią" :) ale kto ich tam wie, przyzwyczają się do żarcia, i będą mieć darmową jadłodajnię i kibel, za jednym zamachem :mad:

No właśnie, a jak będzie padało to zmywa i dupa blada :( Czytałem gdzieś, że koty najlepiej dokarmiać, bo podobno tam gdzie jedzą, tam nie "bałaganią" :) ale kto ich tam wie, przyzwyczają się do żarcia, i będą mieć darmową jadłodajnię i kibel, za jednym zamachem :mad:

Edited by przemo70

Na kreciki najlepszy 1-2 dni wolnego i łopata, na czworonogi wiatrówka :P

Co do pierwszego potwierdzam, co do drugiego mało skuteczne, sierściuchy mają krótką pamięć ;):smilies:

Trzeba często śru.. ee przypominać często ;)

Już zrobiłem kilka razy korepetycje i efektów żadnych, ci uczniowie do bystrych nie należą ;)

Albo zmontuję pastucha na progu :)

Jak masz taką możliwość to tak zrób. Prąd jest dobry, obojętne czy na konie, na bobry, czy psy. Byle napięcie było odpowiednio małe.

Jak masz taką możliwość to tak zrób. Prąd jest dobry, obojętne czy na konie, na bobry, czy psy. Byle napięcie było odpowiednio małe.

Raczej natężenie ma być małe...;)